Zapisy na szkolenia w Gimborn tylko do końca lutego!! - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

Zapisy na szkolenia w Gimborn tylko do końca lutego!!

Co roku, w porozumieniu z Sekcją Polską IPA, organizowane są w Centrum Szkoleniowym w Gimborn (Niemcy) szkolenia dedykowane naszym funkcjonariuszom. Już dziś zapraszamy Was na kolejne seminaria! Zapisy tylko do końca lutego!

Koszt uczestnictwa w takim seminarium (szkolenie, noclegi i posiłki) to 300 Euro. Krajowy Zarząd Sekcji Polskiej IPA  podjął decyzję o dofinansowaniu w wysokości po 100  Euro dla 10 członków IPA, które zgłoszą się na szkolenie polsko – niemieckie i w takiej samej wysokości dla 10 uczestników seminarium polsko-angielskiego.

Wszystkie osoby chętne do udziału w seminarium muszą się zgłosić do prezesa grupy wojewódzkiej do której należą w terminie do 28 lutego 2018 roku! 

Tematy tegorocznych semionariów:

"W czasach zagrozenia terrorystycznego" 11-15 czerwca 2018 roku (polsko-niemieckie)

Historia aktów terrorystycznych jest dluga i pod wzgledem globalnym szeroko rozprzestrzeniona. Mlodzi, zradykalizowani ludzie z krajów zachodnich przylaczaja sie do bojowników islamskich w Syrii i innych krajach. Planuja i dokonuja ataków terrorystycznych przeciwko wszystkiemu, co symbolizuje zachodnie wartosci – w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, a takze w Australii. Na seminarium beda ukazane i dyskutowane zagadnienia zwiazane z terroryzmem miedzynarodowym, jego przyczyny, ideologie i konsekwencje. Rekrutacja terrorystów, ich aktywnosci oraz dzialania zapobiegajace radykalizacji oraz perspektywy deradykalizacji beda równiez przedmiotem seminarium. Bedzie przedstawiona zwlaszcza sytuacja w Polsce i Niemczech oraz przedsiewziecia prewencyjne.

 

"Sposoby zabezpieczeń w Unii Europejskiej: przestępczość zorganizowana i związana z gangami "  1- 5 października 2018 roku (polsko-angielskie)

Europa jest w ruchu. Rozszerzenie Unii Europejskiej i usuniecie przeszkód w swobodnym przepływie nie tylko zbliżyły obywateli przestrzegających prawo z całej Europy, ale także otworzyły bramy dla przestępców. Dużą część przestępstw przypisuje się członkom gangów i zorganizowanych grup przestępczych z całej Europy i krajów pozaeuropejskich np. z terenu Bałkan. Policja oraz inne służby mają kłopot w kontrolowaniu tej sytuacji i zwalczaniu tych przestępstw. Niezależnie od tego, które powody prowadzą do działań przestępczych, kluczowe znaczenie ma rozwiązanie tego problemu. Uważa się, że m.in. ubóstwo powoduje różne formy przestępcze, a także przyczynia się do formowania struktury przestępczości zorganizowanej. Omówione zostanie wykorzystanie baz danych DNA oraz rejestracji samochodów i odcisków palców w kontekście porozumienia Schengen i Prum. Seminarium omawiać będzie bieżące kwestie w sprawie przemieszczających się przestępców, ich działania i struktury gangów, skupiając się przede wszystkim na Wielkiej Brytanii i Polsce.

 

Jeśli macie jakieś wątpliwości lub pytania dotyczące udziału w semianrium napisz do nas na adres : 1vice.prezydent@ipapolska.pl

Powrót na górę strony