Wojewódzkie obchody Święta Policji 2016 w Gryfinie - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

Wojewódzkie obchody Święta Policji 2016 w Gryfinie

Data publikacji 01.08.2016

Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie podinsp. Jacek Cegieła zaprosił członków Zachodniopomorskiej Grupy Wojewódzkiej IPA w Szczecinie, na wojewódzkie obchody Święta Policji w Gryfinie. Uroczystości zostały połączone z otwarciem nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie przy ul. Łużyckiej nr 3H.

 W związku z tym w dniu 22. lipca 2016 r. udaliśmy się całą ekipą do Gryfina i tam już w godzinach rannych przygotowaliśmy stoisko IPA w holu nowej jednostki. Wszelkiej pomocy w tym zakresie udzielił nam insp. Andrzej Stechnij - gospodarz gryfińskiej Policji.

Nasze stoisko prezentowało się bardzo okazale - wystawiliśmy kolekcję naszywek policyjnych z całego świata udostępnioną przez naszego kolegę Marka, wyłożyliśmy liczne egzemplarze "Wiadomości Sekcji Polskiej IPA" z różnych lat, wydanie jubileuszowe "Wiadomości Regionu IPA - Stargard", czapki z logo IPA, tablicę ze zbiorem ipowskich breloczków itp. Ponadto zainteresowanym wręczaliśmy pamiątkowe karty pocztowe z logo IPA. Podczas zwiedzania nowej jednostki zgłosiło się do nas kilkoro funkcjonariuszy, którzy wyrazili chęć wstąpienia do naszego stowarzyszenia (oczywiście byliśmy na to przygotowani w postaci dużej ilości deklaracji). Osoby cywilne były bardzo niepocieszone, że nie mają możliwości zostania ipowcami, co nie wyklucza ich wspólnych działań w zamierzeniach statutowych IPA.

Święto Policji 2016 w Gryfinie było przygotowane okazale z udziałem policjantów na koniach, orkiestry Policji, pocztów sztandarowych i Kompanii Reprezentacyjnej OPP w Szczecinie. Pogoda sprzyjała więc wielu mieszkańców Gryfina i okolic przybyło, aby zobaczyć nową komendę.

Servo Per Amikeco !!!

 

 

 

 

                                                                                kol. Mariola Świątczak

                                                                    sekretarz ZGW IPA w Szczecinie

 

 

 

 

 

Autorzy zdjęć - członkowie ZGW IPA

Powrót na górę strony