Akcja policyjnych krwiodawców i IPA w Stargardzie - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

Akcja policyjnych krwiodawców i IPA w Stargardzie

Z inicjatywy kol. Tomasza Fojuta Prezesa Policyjnego Klubu Honorowych Dawców Krwi RP przy Komendzie Powiatowej Policji w Stargardzie z okazji Święta Policji 2016, w dniu 21. lipca br. został zorganizowany pobór krwi. Podczas tej akcji pozyskano ponad dwanaście litrów tego drogocennego płynu. Jak zawsze do akcji włączyli się też członkowie Regionu IPA - Stargard do którego należy też kol. Tomasz. Ponadto zgłaszali się też mundurowi z resortu więziennictwa oraz jednostki wojskowej.

         Do zaparkowanego przed budynkiem Policji ambulansu, zgłaszali się nie tylko stali honorowi dawcy, ale też osoby, które po raz pierwszy zdecydowały się oddać swoją krew. Obok ambulansu koleżanki z IPA usytuowały stoisko przy którym wszystkim zainteresowanym opowiadały o ideach naszego stowarzyszenia oraz zachęcały do czynnego udziału w zbiórce krwi.

          Krew jest drogocennym lekiem i niczym nie można go zastąpić więc IPA wspólnie z członkami PHDK w Stargardzie, propagowali idee krwiodawstwa zwiększając świadomość społeczną i pozyskiwali nowych krwiodawców.

 

Servo per Amikeco !!!

 

                                                                                             kol. Mariola Świątczak

                                                                         Przewodnicząca Regionu IPA - Stargard

 

 

Autor zdjęć : kol. Magdalena Mickiewicz z KPP - Stargard

 

Powrót na górę strony