Szkolenie integracyjne w Międzyzdrojach - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

Szkolenie integracyjne w Międzyzdrojach

Data publikacji 16.04.2012

12 i 13 kwietnia 2012r. Sekcja Szkoleniowo- Ewidencyjna Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej w Świnoujściu przy współudziale Zachodniopomorskiej Grupy Wojewódzkiej IPA i Regionu IPA – Świnoujście, zorganizowała w hali sportowej im. Andrzeja Grubby w Międzyzdrojach przy ul. Leśnej nr 17, otwarte seminarium szkoleniowe pod hasłem: „Wykorzystanie elementów samoobrony i technik interwencji w służbie”.

Do udziału w przedmiotowym seminarium oprócz funkcjonariuszy Policji i Straży Granicznej zaproszono przedstawicieli Straży Miejskiej, Straży Wolińskiego Parku Narodowego, Akademii Morskiej w Szczecinie (Ośrodek Szkoleniowy Ratownictwa Morskiego, Zakład Ratownictwa i Bezpieczeństwa Morskiego) oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Świnoujściu. Ogółem w szkoleniu uczestniczyło 48 osób.

Celem dwudniowego spotkania była wymiana doświadczeń poszczególnych formacji oraz doskonalenie form udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w czasie dokonywanych interwencji. Wykładowcami byli praktycy z formacji taktycznych Straży Granicznej ze Śląska, Gdańska , Warszawy, a także z Bojowego Systemu Walki Kontaktowej „Combat 56”. Po bardzo pracowitym i wyczerpującym pierwszym dniu, w Ośrodku Rekreacyjnym Wolińskiego Parku Narodowego „Wiatrak” odbyło się integracyjne spotkanie przy grillu. Na zakończenie szkolenia w piątek każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy certyfikat i okolicznościowy znaczek.

Nad całością przebiegu imprezy czuwał niestrudzony pomysłodawca i koordynator nasz kolega Krzysztof Zacharewicz. Jako namiastkę niezapomnianego spotkania prezentujemy wybrane zdjęcia.
Mamy wspólną nadzieję, że takie spotkania będziemy organizować i propagować w przyszłości.


Sekretarz Regionu IPA-Świnoujście
 Leszek Gawliński

 

Powrót na górę strony