Wybory do władz w sekcji Irlandii - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

Wybory do władz w sekcji Irlandii

Data publikacji 26.04.2012

W miejscowości Waterford odbył się Kongres Narodowy sekcji Irlandii z którą od 2006 roku bardzo blisko współpracujemy, poprzez udział w stażach zawodowych naszych policjantów w ramach Young Police Officers Programe oraz Placement Programe. Ponadto należy wspomnieć iż, w ostatnich latach zorganizowaliśmy obchody dnia Świętego Patryka w Warszawie oraz wymianę młodzieży obydwu krajach.

Tradycją też się stało, że co roku policjanci irlandzcy uczestniczą w organizowanych przez naszą sekcje obchodach Święta Policji.W trakcie  dwudniowych obrad, na które zostali zaproszeni Prezydenci z Wielkiej Brytanii, Irlandii Północnej oraz Polski, dokonano wyboru nie tylko nowego Prezydenta, ale również dokonano zmian w statucie. Po dwóch kadencjach sprawowania władzy, ustąpił dotychczasowy Prezydent Billy Saunderson, którego zastąpił Denis Dunne- piastujący do tej pory funkcje pierwszego wiceprezydenta. Ze względu na czternastoosobowy skład irlandzkiego prezydium, wymienię tylko nazwiska osób wybranych na kluczowe stanowiska: 


I Wiceprezydent Noel Geary
Wiceprezydent Pat Nunan
Sekretarz Generalny Conor O’Higgins
Skarbnik Michael Walsh

Uroczystym bankietem zakończył się kongres, w którym m.in. brali udział Pat Hayes burmistrz miasta Waterford oraz przebywający na dwutygodniowym stażu w ramach Placement Programme kol. Dorota Rybszleger z Kujawsko-Pomorskiej GW oraz kol. Paweł Syberski z Podlaskiej GW.

A. Skrzypczak
 

Powrót na górę strony