26. Międzynarodowy Półmaraton PHILIPS z udziałem policjantów - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

26. Międzynarodowy Półmaraton PHILIPS z udziałem policjantów

Data publikacji 16.09.2016

Ponad 3700 biegaczy, w tym 137 policjantów polskich i 6 policjantów łotewskich zarejestrowało się na listach startowych 26. Międzynarodowego Półmaratonu PHILIPS, który tradycyjnie w pierwszą niedzielę września rozegrany został na ulicach Piły.

Zawodnicy wystartowali z Al. Piastów i po przebiegnięciu dokładnie 21 km 97,5 m zameldowali się na linii mety usytuowanej na Placu Zwycięstwa. Każdy z zawodników, którzy ukończyli bieg otrzymał pamiątkowy medal z wizerunkiem Jana Huruka, czołowego polskiego maratończyka.

Inicjatywa współzawodnictwa policjantów i policjantek w Otwartym Międzynarodowym Pucharze Policji w Półmaratonie zyskała aprobatę Komendanta Głównego Policji, który zatwierdził umieszczenie imprezy w Harmonogramie wydarzeń sportowo-rekreacyjnych na rok 2016 objętych patronatem honorowym Komendanta Głównego Policji i ufundował puchary dla najlepszej drużyny zagranicznej, najlepszej drużyny polskiej oraz dla trzech najlepszych funkcjonariuszy w kategorii kobiet i mężczyzn. Puchary w klasyfikacji drużynowej ufundował również Komendant Szkoły Policji w Pile  i Prezydent Sekcji Polskiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji. Stowarzyszenie IPA ufundowało również nagrody rzeczowe dla najlepszych policjantów. Pomoc w przygotowaniu pobytu policyjnych biegaczy otrzymaliśmy także z Urzędu Miasta w Pile.

 Najlepszymi  wśród policjantów okazali się:

- w kategorii mężczyzn:

1. Szymon KULKA – Reprezentacja Komendanta Głównego Policji /zwycięzca klasyfikacji generalnej biegu/

2. Antatolijs  MACUKS – Policja Łotwa

3. Łukasz OŚLIZŁO – Reprezentacja Komendanta Głównego Policji

- w kategorii kobiet:

1. Anna FICNER – Reprezentacja Komendanta Głównego Policji

2. Irina STULA- PANKOKA – Policja Łotwa

3. Edyta MARCINIAK – KMP w Kaliszu

- w klasyfikacji drużynowej:

Najlepszą drużyną zagraniczną okazała się reprezentacja Policji Łotewskiej, a wśród drużyn polskich:

1. Reprezentacja Komendanta Głównego Policji

 

2. KMP w Poznaniu

3. IPA Bydgoszcz

Puchar Zarządu Regionu IPA przy Szkole Policji w Pile i nagrodę specjalną dla  najlepszego biegacza Szkoły Policji w Pile otrzymał Mateusz Pałys, młodszy wykładowca w Zakładzie Prewencji i Technik Interwencyjnych.

 

Puchary i nagrody zwycięzcom wręczali: Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Pile insp. Mariusz Wiatr oraz Witold Drzażdżyński – I Wiceprezydent Krajowego Zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji.

 

Wyniki poszczególnych klasyfikacji dostępne są na stronie internetowej www.pila.halfmarathon.pl

Sylwester Urbaniak

 

Powrót na górę strony