Placement Programme w Irlandii - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

Placement Programme w Irlandii

Data publikacji 03.05.2012

Tylko trzy godziny lotu dzieliło nas od Zielonej Wyspy, na której spędziliśmy niemal dwa tygodnie w ramach „Placement Programme”. Irlandia przywitała nas deszczową i wietrzną pogodą, co podczas dalszego pobytu okazało się normą dla Dublina. W ramach praktyk mogliśmy poznać organizację i sposób pracy Policji zwanej w tym kraju An Garda Síochána.

 W stolicy mieliśmy okazję odwiedzić komisariaty, gdzie obserwowaliśmy w ramach praktyk jak irlandzcy koledzy pracują w swoich jednostkach, a także braliśmy udział w patrolach i wykonywanych przez nich czynnościach służbowych.

Ciekawym doświadczeniem był nasz pobyt w siedzibie stacji telewizyjnej RTE i obserwacja realizowanego na żywo programu „CrimeCall” – odpowiednika naszego programu „997”. Weekend spędzony w Waterford i uczestnictwo w Kongresie Narodowym Sekcji Irlandii dał nam możliwość poznania zarówno kończącego kadencję Prezydenta IPA Sekcji Irlandii jak i nowowybranego, prezydentów Sekcji Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, a także przesympatycznych działaczy IPA naszych gospodarzy.

Wizyty w ogrodach Mount Congreve i fabryce Waterford Crystals były miłym akcentem, który urozmaicił nasz pobyt na kongresie. Kufel zimnego Guinnessa w najstarszym dublińskim pubie, wycieczka po Dublinie piętrowym autobusem, zwiedzanie fabryki Guinnessa i możliwość podziwiania panoramy z przeszklonej restauracji umieszczonej na siódmym piętrze tej fabryki pozwoliły nam poczuć atmosferę kraju.

Dorota Rybszleger
Paweł Syberski
 

Powrót na górę strony