Zawody kręglarskie o puchar zarządu IPA Cieszyn I - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

Zawody kręglarskie o puchar zarządu IPA Cieszyn I

W dniu 24 marca w Ustroniu , na zaproszenie Zarządu Regionu IPA Cieszyn I na zawody stawiły się reprezentacje członków stowarzyszenia Komisariatów podległych KPP Cieszyn ,oraz zaproszeni goście z Republiki Czeskiej, Straży Miejskiej z Wisły. Do rywalizacji systemem pucharowym przystąpiło zatem 10 zespołów.

Po przywitaniu gości i uczestników przez Przewodniczącego Rady Miasta w Wiśle i przewodniczącego Regionu, drużyny po losowaniu par rozpoczęły turniej . Po 5 meczach wyłoniono finalistów turnieju w skład którego weszły : IPA Czechy , IPA Cieszyn , IPA Zarząd Regionu, SM Wisła.

W finale zwyciężyli goście z Czech z wynikiem 392 pkt. przed IPA Cieszyn 310 pkt. , trzecie miejsce przypadło Straży Miejskiej z Wisły 272 pkt. czwarte miejsce dla przedstawicieli Zarządu Regionu IPA Cieszyn 1 - 241 pkt.
Miejsce 5 – IPA Wisła
Miejsce 6- IPA Emeryci
Miejsce 7 – IPA Ustroń
Miejsce 8- IPA Skoczów
Miejsce 9 –IPA Strumień
Miejsce 10 –IPA Zebrzydowice.

Zawody sportowe i spotkanie trwało do późnych godzin wieczornych podczas którego przywołaliśmy do wspomnień nasze bliskie i dalekie kontakty ,sportowe, integracyjne i turystyczne z przedstawicielami IPA z Czech , a nasz przyjaciel Mirek Nogol , dziękując za zaproszenie stwierdził ,że wśród kolegów ze stowarzyszenia z Polski czuje się jak u siebie w domu, co potwierdza że nasze hasło „ Servo Per Amikeco „ ma bardzo wielkie znaczenie w stosunkach międzynarodowych i nie tylko.

Janusz Kołder

Powrót na górę strony