Kongres IPA Austria - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

Kongres IPA Austria

Data publikacji 16.05.2017

W dniach 20-23 kwietnia 2017 roku na zaproszenie Sekcji Austria IPA delegacja w składzie: Fryderyk Orepuk – prezydent Sekcji Polskiej IPA oraz Krzysztof Skowron – Wiceprezydent Sekcji Polskiej IPA przebywała na XIX Kongresie IPA Sekcja Austria. Gospodarzem przyjęcia delegatów była przepiękna miejscowość Poertschach nad jeziorem Woerthersee w Karyntii. Oprócz delegacji polskiej w kongresie uczestniczyły także delegacje z: Niemiec, Włoch, Rosji, Serbii, Rumunii, Węgier, Czech, Słowacji, Słowenii.

            Zaraz po przyjeździe pod piękną wieżą widokową Pyramidenkogel uczestników i gości przywitała orkiestra policyjna Landespolizeidirektion Kaernten, a widok z wieży zapierał dech wszystkim zgromadzonym.

            W dniu kongresu gości i uczestników przywitał jedyny w Austrii chór policyjny znajdujący się w szeregach policji landu Karyntia, wykonując przepiękne pieśni a cappella w języku niemieckim, ale również słoweńskim. Następnie odbyło się wręczenie wyróżnień i medali dla zasłużonych członków IPA Sekcja Austria. Na koniec szefowa policji Landu Karyntia Landespolizeidirektorin dr Michaela Kohlweiss wręczyła prezesowi grupy wojewódzkiej IPA Karyntia certyfikat programu „Gemainsam. Sicher” dla partnera społecznego tego programu.

            W trakcie kongresu trwała konferencja z okazji 35 lat prewencji kryminalnej IPA Sekcja Austria, w trakcie której mogliśmy wymienić swoje doświadczenia i uwagi z osobami odpowiedzialnymi za ten rodzaj prewencji. Co ciekawe w policji austriackiej znajduje się ona
w strukturach pionu kryminalnego. Podczas wielu godzin spotkań z przedstawicielami innych sekcji narodowych, prezydent Sekcji Polskiej IPA Fryderyk Orepuk odświeżył kontakty z prezydentem Sekcji Niemieckiej IPA oraz Sekcji Serbskiej, mające na celu zacieśnienie współpracy pomiędzy sekcjami.

            Pobyt w trakcie trwania kongresu IPA Sekcja Austria dostarczył nam wielu możliwości nawiązania nowych kontaktów oraz rzeczowych rozmów na tematy służbowe, które z pewnością zostaną przez naszą delegację odpowiednio wykorzystane.

            A tak kształtuje się nowo wybrane prezydium IPA Sekcja Austria:

                        Prezydent – Martin Hoffmann

                        Sekretarz generalny – Robert Neumann

                        Skarbnik – Christof Egle

                        Protokolant – Karl Stellenberber

                        Referat prasowy – Klaus Herbert

                        Referat edukacyjny – Peter Schweiger

            Ustępujący prezydent Reinhard Moser został jednogłośnie wybrany przez delegatów XIX Kongresu IPA Sekcja Austria na Honorowego Prezydenta IPA Sekcja Austria.

 

Powrót na górę strony