Aktualności

Pojedynek Strzelecki Drużyn Regionów i Sympatyków IPA o Puchar Prezesa MAZOWIECKIEJ GRUPY WOJEWÓDZKIEJ WARKA 2017

Pomimo typowo niewiosennych warunków i nieciekawych okoliczności przyrody postanowiliśmy zaryzykować i przeprowadzić zaplanowany dużo wcześniej i połączony z integracją środowisk Grójca i Warki oraz otwarciem sezonu letniego Pojedynek Strzelecki Drużyn Regionów i Sympatyków IPA o Puchar Prezesa MAZOWIECKIEJ GRUPY WOJEWÓDZKIEJ WARKA 2017

Jakież było nasze zdziwienie, gdy poranek 6 maja 2017 roku przywitał nas ciepłą i słoneczną aurą. Pełni werwy i energii wsiedliśmy do pojazdów i już przed godziną 1000 zameldowaliśmy się w Warce na strzelnicy Wareckiego Klubu Strzeleckiego SWKS przy ul. Nowy Zjazd, gdzie oczekiwali na nas organizatorzy imprezy, tj. Centrum Szkoleń Specjalistycznych ROSOMAK z właścicielką Panią Anetą Agnieszką KANTOROWICZ na czele.

Swój udział w pojedynku zgłosiły tylko cztery drużyny, jednakże zasady organizacji pojedynku zapewniły sporo napięcia, a czasem wręcz zaskoczenia. Drużyny występowały w składach trzyosobowych (plus jeden zawodnik rezerwowy). Zawodnicy po krótkim dobiegu, strzelali z karabinków kbks w pozycji leżącej do tarcz biathlonowych z odległości 50 m. Każdy dysponował trzema nabojami osobno ładowanymi. Liczył się wynik polegający na jak najszybszym trafieniu przez drużynę do tarcz przeciwnika i zestrzeleniu trzech czarnych krążków. Na trybunach pojawili się kibice z trzech pokoleń, a najmłodsi wykorzystali możliwość beztroskiej zabawy.

Rywalizacja naprawdę podniosła poziom adrenaliny, i aby wrócić do normy organizatorzy po zakończeniu pojedynku przygotowali indywidualne – rekreacyjne strzelanie z tej samej broni i w tych samych warunkach dla wszystkich chętnych. Zabawy było co niemiara, gdyż każdy mógł spokojnie spróbować swoich sił.

 

Czas przedstawić wyniki pojedynku:

I miejsce          - drużyna SWKS WARKA [prawo gospodarza ;)]

II miejsce         - drużyna zasłużonych i sympatyków IPA z CHYNOWA [przez grzeczność]

III miejsce        - drużyna IPA RADOM II

IV miejsce        - drużyna IPA RADOM I

 

Zawodnicy z miejsc I-III otrzymali Puchary oraz medale wręczone przez Prezesa MAZOWIECKIEJ GRUPY WOJEWÓDZKIEJ IPA kol. ZYGMUNTA KOTA. Wszyscy uczestnicy pojedynku otrzymali nagrody rzeczowe w postaci sprzętu AGD, natomiast wszyscy uczestnicy imprezy sprzęty plażowe w postaci piłek, materacy i parawanów plażowych, ufundowane przez naszego zasłużonego członka  - kolegę TOMASZA FILIPIAKA prezesa firmy PHILIPIAK.

Po tej części imprezy, obowiązkowym zabezpieczeniu w magazynie broni i amunicji, przystąpiliśmy do równie ważnej ceremonii otwarcia sezonu zabaw i rekreacji. Aura nam naprawdę sprzyjała nie żałując stopni Celsjusza oraz promieni słonecznych, w tym UV. Dzięki uprzejmości gospodarzy, tj. członków klubu strzeleckiego SWKS Warka oraz CSS ROSOMAK, zasiedliśmy przy stołach, gdzie mogliśmy do woli degustować lokalne przysmaki, tj. kaszanki, kiełbasy i mięsiwa podawane z grilla, popijając zdrowymi i przepysznymi sokami wyciskanymi z jabłek uprawianych w tutejszych sadach, oraz bursztynowymi produktami zakładów WARKA.

Prezydium Regionu IPA Radom wykorzystując liczną obecność naszych członków i sympatyków przygotowało małą uroczystość podziękowania sponsorom i patronom, którzy kilka dni wcześniej wspomogli zorganizowanie w Radomiu 5. Otwartych Mistrzostw Polski Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA w tenisie stołowym m.in. kol. WOJCIECHOWI WŁODARSKIEMU właścicielowi firmy DREWMET, kol. ADAMOWI i JAROSŁAWOWI JĘDRZEJCZYKOM z firmy JĘDRZEJCZYK sp. c. oraz kol. RAFAŁOWI WOŹNIAKOWI. Oprócz szczerych słów swoje podziękowanie wyraziliśmy wręczając przygotowane specjalnie z tej okazji statuetki.

Ta chwila była również okazją do przywitania w naszym gronie nowych członków kol. kol. JAROSŁAWA JĘDRZEJCZYKA oraz RAFAŁA WOŹNIAKA i wręczenia im legitymacji Zasłużonego dla Sekcji Polskiej IPA.

Miło spędziliśmy sobotę w radosnych nastrojach i przepięknej pogodzie. Teren Warecki obdarzył nas czystym i świeżym powietrzem, pozwalając uwierzyć, że opóźnienie wiosny jest chwilowe, a czeka nas sezon pełen miłych wrażeń oraz pięknej słonecznej, ciepłej, letniej pogody.

 

Powrót na górę strony