Mistrz Świata z IPA Głogów - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

Mistrz Świata z IPA Głogów

W dniu 12 maja 2017 roku w Zawierciu odbyła się Gala WKN Challenge. W piątkowy wieczór odbyło się kilka walk o pasy mistrzowskie oraz jedna walka o Mistrzostwo Świata. W walce wieczoru o Mistrzowski Pas Świata WKN w formule K1 swoje rękawice skrzyżowali pochodzący z Białorusii – potężnie zbudowany – Siarhei Zhydko oraz nasz kolega – członek IPA Region Głogów – obrońca tytułu Grzegorz Lenart.

  Gdy tylko zabrzmiał gong rozpoczęła się pierwsza runda, w której to zdecydowanie dominował Grzegorz. Już w pierwszej minucie walki zadając serię kopnięć „Low Kick” powalił on swojego przeciwnika kilkukrotnie na kolana. Siarhei Zhydko starał się walczyć ambitnie  jednak nie wytrzymał on potężnych kopnięć Polaka. Było pewnie, że walka zdecydowanie zakończy się przed czasem.

Druga runda rozpoczęła się jedynie na kilka sekund, podczas których to Lenart zadał decydujące uderzenie, powalające Zhydko na deski ringi. Tym samym sędzia zakończył walkę a Grzegorz Lenart zdobywa tytuł mistrzowski Federacji WKN w formule K1.  Pas Mistrza został wręczony Grzegorzowi przez legendę światowego Kickboxingu – Bennego Urquidez „The Jet”.

Gratulujemy i życzymy Grzegorzowi kolejnych sukcesów sportowych

 

 

Tekst Dominika Hucał

 

Zdjęcia archiwum Grzegorz Lenart

Powrót na górę strony