DOLNOŚLĄSCY POLICJANCI ZAWITAJĄ W WISCONSIN, USA - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

DOLNOŚLĄSCY POLICJANCI ZAWITAJĄ W WISCONSIN, USA

Data publikacji 13.06.2017

W kalendarzu wydarzeń International Police Association wyróżnić należy IV Światowe Seminarium Policji dla Młodych Oficerów, które odbędzie się w dniach 11-16 czerwca br. w Green Bay, Wisconsin, USA. Seminarium obejmie szereg tematów i metod szkoleniowych z motywem przewodnim „Policja w ciągle zmieniającym się świecie”. Materiał prezentowany będzie na bazie scenariuszy z użyciem symulatorów komputerowych, wraz z symulacją broni palnej. Program składa się również z części teoretycznej, związanej z cyberprzestępczością, wykorzystaniem nowych technologii przez służby porządku publicznego (drony, media społecznościowe) czy przestępczością narkotykową. Organizatorzy planują też zajęcia praktyczne z taktyk i technik interwencji.

           Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA przygotowuje dla swoich członków z całego świata cykliczne seminaria poświęcone szeroko rozumianej służbie w Policji. Do tej pory odbyły się trzy edycje programu. W 2011 roku w Holandii, w 2013 w Australii, natomiast w roku 2015 gospodarzem była Sekcja Polska IPA. W Centrum Szkolenia Policji w Legionowie funkcjonariusze z różnych zakątków świata wymienili się doświadczeniami związanymi z ich służbą i doskonalili swoje umiejętności w duchu motta Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji: „Servo Per Amikeco” - „Służyć Poprzez Przyjaźń”. Gospodarzem czwartej edycji jest Sekcja IPA Stany Zjednoczone Ameryki.

            W związku z poruszaną tematyką szkolenia, uczestnicy wezmą udział w różnych działaniach policyjnych, wymagających odpowiedniego poziomu sprawności fizycznej. Proces rekrutacji do udziału w Seminarium rozpoczął się w 2016 roku. Zaproszenia, rozesłane do wszystkich Sekcji Krajowych, adresowane zostały wyłącznie do członków IPA (należący do Stowarzyszenia co najmniej od 2015 roku), którzy nie ukończyli jeszcze 35. roku życia. Wśród uczestników IV Światowego Seminarium Policji dla Młodych Oficerów znajdzie się podkom. Bartłomiej Majchrzak - Przewodniczący IPA Wrocław z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu oraz sierż. sztab. Rafał Gula z KMP Jelenia Góra. Kandydatury obydwu policjantów z Sekcji Polskiej IPA zostały zaakceptowane przez Komendę Główną Policji w Warszawie.
            Seminarium, to przede wszystkim miejsce spotkań funkcjonariuszy, dla których służba w Policji nie jest zwykłą pracą, ale prawdziwą pasją. Uczestnictwo dolnośląskich policjantów w tym wydarzeniu będzie dla nich cennym doświadczeniem, które pozwoli im jeszcze lepiej służyć społeczeństwu i wzbogaci polską Policję o nowe umiejętności zawodowe.

Tekst: Sara Stanisz-Szachnowska

Powrót na górę strony