Turniej na Majorce - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

Turniej na Majorce

Policjanci z KWP w Olsztynie zrzeszeni w IPA Region Olsztyn w dniach 11-15 maja 2017r. uczestniczyli w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej Służb Mundurowych odbywającym się w Santa Ponsa na Majorce w Hiszpanii. W turnieju tym w rywalizacji w różnych kategoriach wzięło udział ponad 2200 zawodników z Europy, Azji i Afryki. W sumie w kategoriach mężczyzn powyżej 35 roku życia wystartowało 58 drużyn. Nasza drużyna, po rozegraniu 7 meczów, została sklasyfikowana na 9. miejscu wśród drużyn w kategorii 35+.

W drużynie IPA Region Olsztyn występowało 12 policjantów z: KWP w Olsztyn, KMP Olsztyn, KPP Nidzica, KPP Iława oraz KPP Braniewo. W grupie D rywalizowaliśmy z 6 zespołami. Jak niektórzy wcześniej wskazywali „grupa śmierci” okazała się dużym wyzwaniem ale ranking FIFA potwierdził, że Polska zasłużenie jest w nim bardzo wysoko. Wygraliśmy z Portugalią, Włochami i Niemcami, zremisowaliśmy z Hiszpanią oraz przegraliśmy z Anglią i Słowenią. Pozwoliło to nam, jak oświadczył organizator zawodów, na osiągnięcie najlepszego wyniku z dotychczas startujących w tym turnieju męskich drużyn z Polski. Wyszliśmy z grupy z trzeciego miejsca. Następnego dnia w 1/8 finału zmierzyliśmy się z reprezentacją Serbii, z którą jednak przegraliśmy. Okazało się, że Serbia wygrała cały turniej a Słowenia, która zajęła pierwsze miejsce w naszej grupie eliminacyjnej, została wicemistrzem. Dzięki temu zostaliśmy sklasyfikowani na 9. miejscu wśród drużyn z całego świata w nagrodę otrzymując puchar. W sumie więc nasza drużyna uległa jedynie najlepszym na tym turnieju co, jak na pierwsze nasze wspólne zawody i krótkie do nich przygotowania, należy uznać za duży sukces.

Podkreślić należy, że organizator przygotował wspaniałe zawody. Równolegle do naszego turnieju na tych samych pięciu boiskach rozgrywany był turniej dla amatorów. W sumie w całych zawodach wzięło udział ponad 2200 zawodników z całego świata reprezentujących niemal 200 drużyn a rozegrano prawie 750 meczów. Organizator dał szansę każdej ekipie na dzień wolnego dzięki czemu każdy z uczestników turnieju mógł skorzystać z uroków tej pięknej wyspy hiszpańskiego archipelagu Balearów. My także skorzystaliśmy z tego udogodnienia. Zwiedziliśmy Valldemossę, gdzie w klasztorze kartuzów mieszkał kiedyś Fryderyk Chopin. Przejechaliśmy wypożyczonymi samochodami góry Sierra de Tramontana, spotkaliśmy się w Soller z miejscowymi policjantami, odwiedziliśmy szmaragdowe zatoczki Majorki oraz przylądek Formentor. Zwiedziliśmy także okolice naszego miasteczka odwiedzając przy tym wyspę Dragonera – park naturalny.

Dodać należy, że w całym turnieju oprócz nas była jeszcze tylko jedna drużyna z Polski – Reprezentacja Kobiet z KGP. Dziewczyny wygrały swoją kategorię przy naszym żywiołowym dopingu.

Cały wyjazd uważamy za bardzo owocny, nawiązaliśmy kontakty z policjantami z całego świata, nasz doping i sama gra już skutkują zaproszeniami na inne turnieje. Na miejscu spotykaliśmy wielu Polaków pracujących na Majorce oraz tam wypoczywających, którzy widząc na koszulkach napis „Polska” zaczepiali nas, opowiadali o swoich wspomnieniach z Warmii i Mazur a potem przychodzili z całymi rodzinami na nasze mecze wspierając nas gorącym dopingiem. Część ze spotkanych obiecała, że dzięki nam wróci nad nasze jeziora bo przecież „Mazury to cud natury”. W tym miejscy serdecznie chcielibyśmy podziękować Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Olsztynie za wsparcie oraz szczególnie naszym sponsorom, bez których nie byłoby możliwości zaprezentowania i zareklamowaniana na turnieju piękna regionu naszego kraju jakim są Warmia i Mazury.

Dziękujemy Warmińsko – Mazurskiej Grupie Wojewódzkiej IPA Region Olsztyn, Urzędowi Miasta w Olsztynie oraz firmom: KTM Wojciechowicz z Olsztyna, Tewes Bis z Barczewa, Grupie DBK z Olsztyna, Wiśniewski z Nidzicy, Warmińsko-Mazurskiemu Stowarzyszeniu Na Rzecz Bezpieczeństwa z Olsztyna, R-Gol z Ostródy oraz wszystkim innym, którzy nas wspierali.

 

                                                                                                                              Przemysław Smoliński

                                                                                                                              IPA Region Olsztyn

Powrót na górę strony