Dzień Dziecka z IPA Poznań - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

Dzień Dziecka z IPA Poznań

W niedzielę 28 maja br. na terenie Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu, odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Piękna pogoda i liczne atrakcje przyciągnęły na rodzinny piknik wielu pracowników i funkcjonariuszy Wielkopolskiej Policji z dziećmi. Organizatorzy zadbali, by w ten wyjątkowy czas dzieci się nie nudziły.

 

 W niedzielne południe na ul. Taborowej w Poznaniu zawitało wielu pracowników i funkcjonariuszy Policji wraz z dziećmi. Organizatorami tego przedsięwzięcia byli: Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu, Komenda Miejska Policji w Poznaniu, Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów, Zarząd Wojewódzki NSZZ pracowników Policji, Region IPA Poznań – Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji oraz Zarząd Terenowy NSZZ OPP w Poznaniu.

W trakcie pikniku organizatorzy zapewnili dzieciom oraz ich rodzicom i opiekunom liczne atrakcje. Podczas festynu maluchy miały okazję m. in. zobaczyć pokaz sprzętu policyjnego, tresurę psów służbowych, brać aktywny udział w zajęciach dot. pierwszej pomocy bądź bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Najmłodsi mogli również bawić się na dmuchanych zamkach, rozwiązywać rebusy związane z bezpieczeństwem i dmuchać ogromne mydlane bańki. Straż Pożarna zorganizowała symulator zadymionego pomieszczenia, a Wojsko Polskie reprezentowali żołnierze z Patrolu Rozminowania, którzy zaprezentowali swój sprzęt wykorzystywany podczas służby. Każdy chętny mógł również odwiedzić Sale Tradycji KWP w Poznaniu.

Region IPA Poznań na swoim stoisku przygotował wystawę umundurowania policyjne z Europy i nie tylko. Każdy mógł na chwilę zostać Policjantem z Niemiec, Holandii, Francji a nawet odległej Brazylii, czy też Izraela. Każde dziecko, które odwiedziło nasze stanowisko nie odeszło bez słodkiego upominku i nie tylko. Ogromnym powodzeniem cieszyła się możliwość zostania na chwilę Generalnym Inspektorem Policji / taka czapka znajduje się w zbiorach IPA /.

Wszyscy, którzy uczestniczyli w festynie mogli obejrzeć trzy pokazy. Grupa Realizacyjna KMP w Poznaniu zaprezentowała pokaz zatrzymania niebezpiecznej osoby. Funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu pokazali wszystkim jak współpracują ze swoimi czworonożnymi partnerami i zaprezentowali działania pododdziałów zwartych wraz z pojazdem służbowym Tajfun.

Witold Drzażdżyński

IPA Poznań

Powrót na górę strony