Służyć poprzez przyjaźń………na boisku piłkarskim. - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

Służyć poprzez przyjaźń………na boisku piłkarskim.

Sobota , wzorem roku ubiegłego, była dniem, w którym spotkali się policjanci reprezentujący 4 kraje, aby zgodnie z zasadami fair play wziąć udział w II Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim o puchar Zarządu IPA Nowy Sącz. Organizatorem turnieju była sądecka IPA a współorganizatorem PWSZ w Nowym Sączu. Na obiektach sportowych Instytutu Kultury Fizycznej PWSZ odbywały się rozgrywki, również opieka medyczna i sędziowanie zapewnione były przez PWSZ.

Udział w turnieju wzięły udział drużyny IPA Kikinda(Serbia), Poprad (Słowacja), Zagrzeb(Chorwacja) nasi sąsiedzi z Limanowej, Zakopanego, drużyna PWSZ oraz nasza jako gospodarzy. Nowosądecką drużynę reprezentowali : Dominik Bąk, Artur Durczak, Darek Zieliński, Mateusz Orzechowski, Szczepan Pasoń, Daniel Lelko, Darek Urban, Dawid Bochenek i Marcin Gigoń.

Turniej rozpoczął się od przejścia wszystkich drużyn na murawę boiska z flagami narodowymi
i tabliczkami z nazwą drużyny, które niosły wolontariuszki klasy policyjnej Zespołu Szkół im.W.Orkana w Marcinkowicach. Rywalizacja odbywała się w dwóch grupach aby następnie po 2 najlepsze drużyny zagrały w półfinałach i kolejno w meczach o 3 i 1 miejsce.
Po zakończeniu rozgrywek grupowych z grupy A awansowały do dalszych rozgrywek IPA Zagrzeb i IPA Nowy Sącz a z grupy B IPA Poprad i IPA Kikinda.

Odbyły się mecze kolejno o miejsca od 7 – 5 a w półfinałach zmierzyły się drużyny IPA Nowy Sącz – IPA Kikinda (0:1) a w drugim półfinale IPA Zagrzeb i IPA Poprad
( 4:1). Tak więc nasza drużyna po przegranym meczu walczyła o 3 miejsce z IPA Poprad, który po bardzo zaciętej walce i braku odrobiny szczęścia przegrała 1:0, zajmując ostatecznie 4 miejsce.

Całość turnieju prowadził i komentował na bieżąco grę toczącą się na dwóch boiskach , członek zarządu regionu Sebastian Wójtowicz, który jak wszyscy zgodnie stwierdzili , odnalazł się w tej roli znakomicie i ujawnił swój skrywany talent.

Mecz finałowy pomiędzy IPA Zagrzeb a IPA Kikinda dostarczył wielu sportowych emocji, nie zabrakło wielu fantastycznych akcji. Podczas tego meczu padła uznana przez wszystkich za najładniejszą bramkę turnieju a zdobył ją zawodnik IPA Kikinda. Ostatecznie, mecz zakończył się rezultatem 4:2 dla IPA Zagrzeb. Tak więc koledzy z Chorwacji po raz drugi zostali zwycięzcami naszego turnieju. Ostateczne klasyfikacja wyglądała następująco:

I miejsce    – IPA Zagrzeb,

II miejsce   – IPA Kikinda

III miejsce -  IPA Poprad

IV miejsce -  IPA Nowy Sącz

V miejsce  -  IPA Limanowa

VI miejsce -  PWSZ

VII miejsce – Zakopane

 

Swoją obecnością podczas turnieju zaszczycił nas Komendant Miejski Policji – mł.insp. Jarosław Tokarczyk, który pomimo wielu obowiązków w tym dniu znalazł czas aby przez część turnieju obserwować zmagania drużyn w finałach.

Na zakończenie turnieju odbyła się uroczysta dekoracja medalami i wręczenie pucharów przez Pana Komendanta i członków Zarządu regionu. Ponadto, każda z drużyn uczestniczących w rywalizacji,  otrzymała okolicznościową statuetkę oraz pamiątki z turnieju.

Wybrano także najlepszego zawodnika turnieju, którym został Bruno Menegoni z Chorwacji oraz najlepszego bramkarza, którym także został wybrany zawodnik chorwacki – Mate Zubak.  Zawodnicy Ci również zostali uhonorowani okolicznościowymi statuetkami.

Należy szczególnie podkreślić fakt, że rywalizacja odbywała się naprawdę w przyjacielskiej atmosferze i w duchu Fair Play. Mając na uwadze sportowe zachowanie na boisku oraz poza nim w oraz motta „servo per amikeco” – puchar Fair Play otrzymała drużyna IPA Limanowa.

Po rywalizacji sportowej wszyscy uczestnicy spotkali się na obiedzie, gdzie we wspaniałej atmosferze toczyły się jeszcze rozgrywki w kręgle.

Na zakończenie należy podkreślić, że celem turnieju było propagowanie rywalizacji sportowej w duchu naszego motta „ Służyć poprzez przyjaźń” i udało się nam ten cel osiągnąć. Turniej już po raz drugi był okazją do spotkania ok. 100 członków IPA, rozmów, wymiany doświadczeń, nawiązania kontaktów i wspólnych planów na najbliższy czas.

 

Jako organizatorzy dołożyliśmy wszelkich starań aby tak było, jednakże, nie było by to możliwe bez ogromnej pracy i poświęconego czasu przez  moich kolegów z zarządu
w szczególności Artura,Sebastiana i Grzegorza także członków naszego regionu, łącznie
z zawodnikami naszej drużyny, którzy cały dzień pomagali i dbali o to aby wszystkie drużyny uczestniczące w turnieju czuły się u nas jak najlepiej. 

Józef, Marek, Artur i Krzysiek nasz fotoreporter, bez waszej pomocy z pewnością turniej miałby inne oblicze. W imieniu zarządu serdecznie Wam dziękuję.

Podziękowania kierujemy także do naszych kolegów przewodniczących regionów które wzięły udział w turnieju, za przyjęcie naszego zaproszenia i osobiste uczestnictwo.

 

Tekst:E.Gargula

Zdjęcia. K. Mierzwa, G.Kalina, D.Persić

Powrót na górę strony