ZAWIERCIE - BIEG - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

ZAWIERCIE - BIEG

W zdrowym ciele - zdrowy duch. Ta zasada przyświeca regionowi IPA Zawiercie już od dawna. Aktywność sportowa nie jest nam obca, dlatego już 4 raz zorganizowaliśmy Bieg Zdobywców Orlich Gniazd. I tym razem naszym współorganizatorem była zawierciańska Grupa Jura.Pl.

4-go czerwca br. w urlokliwej scenerii ogrodzienieckiego zamku, w szranki mogli stanąć dosłownie wszyscy. A warto było się nieco wysilić, gdyż poza wspaniałą, jurajską krainą, po której się biegało, wspaniałymi nagrodami, to nadzwyczajnym uczuciem jest satysfakcja z udziału w tak wspaniałej imprezie. W kilku kategoriach mogli zmierzyć się dorośli, biegający i chodzący, ale też i dzieciaki mogły spróbować swoich sił, na odpowiednio dobranym do wieku dystansem – było ich ponad 400. Pogoda nam dopisała, a zdobywców Orlich Gniazd było wielu.

Nie można nie wspomnieć o nagrodach ufundowanych przez IPA Zawiercie. Dla mężczyzny w kategorii mundurwej - biegu na dystanst 18 km, był przewidziana wspaniała szabla, natomiast dla kobiety - cudowny komplet pięknej biżuterii.
Poza biegiem, partnerzy, sponsorzy i inne podmioty przygotowały wspaniałe atrakcje. Można było wsiąść do radiowozu policyjnego i załączyć "koguty" lub spróbować swoich sił ze śladami kryminalistycznymi. To tylko namiastka tego, co urozmaicało czas uczestnikom i gościom imprezy.
Mamy nadzieję, że propagowanie zdrowego stylu życia i konkurowania na zasadach fair play, będzie towarzyszyć nam i w przyszłym roku i znajdzie tylu samo, a może nawet i większej ilości sympatyków.
Dziękujemy wszystkim, którzy choćby w najmniejszym stopniu, przyczynili się do orgaznizacji tego przedsięwzięcia... i do zobaczenia za rok!!!

Tekst: Marta Wnuk
Zdjęcia : Adam Granat

Powrót na górę strony