KAZACHSTAN POKONANY - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

KAZACHSTAN POKONANY

Po raz kolejny członkowie International Police Association postanowili uczestniczyć w ważnej imprezie sportowej. Tym razem na celowniku naszego wyjazdu stał się PGE Narodowy i mający się na nim odbyć w dniu 4 września 2017 roku o godz. 20.45 w ramach Eliminacji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej – Rosja 2018 mecz POLSKA KAZACHSTAN.

    

             Drużyna IPA Region Głogów w liczbie 13-stu osób, głodni doznania wielu emocji, obejrzenia wielu goli, z dozą wielkiego optymizmu a zarazem niewielkiego znaku zapytania co pokaże nasza drużyna po dotkliwej porażce w meczu eliminacyjnym z Danią, ubrana w barwy narodowe zameldowała  się na stadionie.

            Pierwsze wrażenia już niesamowite, zakryty dach, telebim, oświetlenie, no rzesza wspaniałych polskich kibiców (jak się okazało było ich blisko 60 tys.). Stadion, pomijając piękną zieloną murawę był biało – czerwony. Już o godz. 20.43 doniosły moment, bo nikomu nie trzeba wskazywać jakim momentem jest odśpiewanie hymnu Polski – czuć zatykanie gardła z dumy, że jest się Polakiem. Później mecz, który nas w żaden sposób nie rozczarował. Emocje, bramki, niewykorzystane sytuacje, meksykańska fala, doping kibiców „Polska, Polska”, „jeszcze jeden, jeszcze jeden” … oczekiwania spełnione. 3:0 dla Polski i wielka radość. Gole Arkadiusza Milika, Kamila Glika i Roberta Lewandowskiego „zatrzęsły” stadionem. Najbliżej obstawienia wyniku była Ola, który obstawiła 4:1. Licząc nieuznaną bramkę Roberta Lewandowskiego z rzutu wolnego i strzeloną przez Kazachów bramę ze spalonego trafiła by w ”10” . Pełne uznanie dla najmłodszego kibica Franka  (dla niewtajemniczonych lat 10), który swoją postawą podczas wyjazdu zasłużył na miano prawdziwego kibica. (Tu zwracam się do jego taty: „Robert kup mu obiecany strój piłkarza Legii Warszawa” ).

            Usatysfakcjonowani wynikiem i emocjami jemu towarzyszącymi wróciliśmy do domu, jednak z pomysłem, że miło by było znowu kibicować Polsce podczas meczu Polska – Czarnogóra, który ma się odbyć 8 października 2017 roku. Pomysł jest a co do realizacji czas pokaże…….

            Zapraszając wszystkich kibiców na kolejne, niezapomniane kibicowanie w miłym gronie, życzymy wielu emocji kibicom IPA Region Głogów, udającym się na mecz eliminacyjny Armenia – Polska

 

           

Tekst: Dariusz Wątroba

Zdjęcia: Artur Klimczak

Powrót na górę strony