IPA – Defensive Tactics Group we Wrocławiu - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

IPA – Defensive Tactics Group we Wrocławiu

Wydarzenia związane z atakami terrorystycznymi i innymi zagrożeniami na świecie stały się dużym wyzwaniem dla członków służb porządku publicznego, które aktywnie przygotowują się do reagowania na tego rodzaju doświadczenia. Aby sprostać oczekiwaniom społecznym, w dniach 20-22 września br. dolnośląscy policjanci uczestniczyli w warsztatach z taktyk i technik interwencji, zorganizowanych przez International Police Association Region Wrocław oraz Wydział Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

 Wsparcia w przedsięwzięciu udzielili m.in. IPA Polska oraz Dolnośląska Grupa Wojewódzka IPA. Zajęcia dla wytypowanych funkcjonariuszy KWP we Wrocławiu, w tym członków IPA przeprowadzili przedstawiciele International Police Association – Defensive Tactics Group z Wielkiej Brytanii – Keith Sinclair i Robert Stenhouse.

                       W pierwszym z dwóch trzygodzinnych bloków goście z Walii zaprezentowali Explosive Self Defence System, zaś w drugim – techniki obrony przed nożem. Trzeci dzień przeznaczony był na zajęcia praktyczne, zaaranżowane przez zaproszonych specjalistów z KWP Wrocław.

            Na zakończenie warsztatów miłą niespodzianką były odwiedziny założyciela
i równocześnie jednego z pierwszych członków IPA w Polsce – Zdzisława Mireckiego. Nie zabrakło też okazji do wręczenia okolicznościowych upominków, w tym najnowszej książki Marka Krajewskiego pt. „Mock. Ludzie Zoo” wydawnictwa ZNAK. Poza tym, delegację z IPA Defensive Tactics Group podjął Komendant Miejski Policji we Wrocławiu –  podinsp. Zbigniew Raczak, który podczas oficjalnego spotkania podziękował gościom za zaangażowanie, podkreślając wielką rolę wysokich umiejętności i profesjonalizmu każdego policjanta w służbie dla dobra i bezpieczeństwa obywateli. Uwieńczeniem owocnego pobytu funkcjonariuszy z Wielkiej Brytanii było zwiedzanie najciekawszych i najpiękniejszych miejsc we Wrocławiu.  Policjanci z Wielkiej Brytanii mieli również okazję, dzięki uprzejmości sponsorów, posmakować specjałów polskiej kuchni w Karczmie Lwowskiej (www.lwowska.com.pl) i  w Kamienicy pod Aniołami    (http://kamienicapodaniolami.pl).

 

Sara Stanisz-Szachnowska 

Powrót na górę strony