25 lat minęło w Nowym Sączu - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

25 lat minęło w Nowym Sączu

W dniu 7.X.2017 odbyła się uroczysta gala obchodów 25 lecia IPA w Nowym Sączu. Swoją obecnością podczas uroczystości zaszczycili nas Panowie: Ryszard Nowak- Prezydent Miasta Nowy Sącz, Marek Pławiak- Starosta Nowosądecki, mł.insp. Jarosław Tokarczyk-Komendant Miejski Policji, ppłk.SG Stanisław Laciuga-Komendant KaOSG w Nowym Sączu oraz Fryderyk Orepuk - Prezydent SP IPA ale ponadto wielu znamienitych gości w osobach komendantów Policji w Krakowa, Gorlic i Limanowej a także Prezesa MGW IPA ,kolegów z regionów IPA Limanowa i Nowy Targ oraz b. Prezydenta SP IPA Arkadiusza Skrzypczaka. Przede wszystkim jednak w jednym miejscu spotkali się w tym 200 osobowym gronie członkowie naszego regionu.

Galę poprowadzili Ania Potaczek - znana policjantka z W -11  oraz Sebastian Wójtowicz, członek naszego zarządu. Był film z minionych 25 lat, były medale i wyróżnienia, ale przede wszystkim atmosfera przyjaźni i koleżeństwa. Pięknie działalność sądeckiej IPA podsumował Pan Ryszard Nowak – Prezydent Miasta Nowy Sącz, słowami: „IPA to ważna organizacja. Jako doświadczony samorządowiec, mający do czynienia z wieloma stowarzyszeniami, mogę powiedzieć, że jest to jedno z nielicznych, jeśli nie najlepsze, stowarzyszenie pod względem wewnętrznej lojalności i wspólnej chęci działania” . Słowa te są dla nas jako stowarzyszenia najlepszą wizytówką.

Drugą część gali uświetnił nam młodzieżowy zespół taneczny NO LI.MIT DANCE AKADEMY, który wprowadził nas w muzyczną atmosferę czekającej nas uczty.

Przed Orkiestrą Reprezentacyjną Straży Granicznej , pod dyrekcją ppłk. SG Stanisława Strączka, chylimy czoła. Wasz koncert był perełką naszego jubileuszu. Solistom występującym z orkiestrą
a szczególnie Tomkowi Jaroszowi ze znanego  zespołu LACHERSI , składamy najwyższe wyrazy uznania.

Dziękujemy wszystkim naszym wspaniałym gościom, członkom naszego regionu, członkom honorowym, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, abyśmy w duchu motta" Służyć poprzez przyjaźń" spędzili ten wieczór wspólnie. Dziękujemy za piękne słowa do nas kierowane w których przyjaźń, zrozumienie i poszanowanie przewijały się w każdym przemówieniu. Dziękujemy naszym wspaniałym przyjaciołom z Cypru, Czarnogóry, Czech, Chorwacji, Słowenii, Serbii, Irlandii, Słowacji i Węgier że uświetnili naszą uroczystość swoją obecnością. To był dla nas honor i zaszczyt gościć Was u nas.  Koleżankom i kolegom z komitetu organizacyjnego dziękuję za kilka miesięcy tytanicznej pracy. Patrząc na efekt końcowy, jaki osiągnęliśmy,….. było warto.

Ela Gargula - Przewodnicząca Regionu IPA Nowy Sącz

Zdjęcia: K.Mierzwa, R.Tomasik

Powrót na górę strony