IPA Z WIZYTĄ W AKADEMII MORSKIEJ W SZCZECINIE - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

IPA Z WIZYTĄ W AKADEMII MORSKIEJ W SZCZECINIE

W sobotni, słoneczny, jesienny dzień, 30 września 2017 r. Region IPA SG zorganizował wycieczkę po Akademii Morskiej w Szczecinie (30 osób). W tym dniu na Wałach Chrobrego odbywała się uroczysta inauguracja roku akademickiego w której uczestniczyło kilkuset studentów, z czego 800 to nowicjusze. Uczelnia ta cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród kobiet a najpopularniejszym Wydziałem jest Nawigacja.

 

Akademia Morska posiada Europejskie Centrum Szkoleniowe – trzecie w Europie i jedno z najnowocześniejszych na świecie. Centrum jest wyposażone w najnowszej generacji pomoce szkoleniowe jak:  symulator mostka nawigacyjnego tankowca, symulator dla załóg holowników obsługujących gazo port, symulator załadunku i wyładunku tankowców LNG przeznaczonych do szkolenia ich załóg oraz symulator terminala LNG przeznaczonego dla szkolenia pracowników lądowych.

Byliśmy w laboratorium łączności, w symulatorze Alfa, w symulatorze mostka nawigacyjnego, w maszynowni oraz obserwatorium astronomicznym. Nauczyliśmy się jak określać kierunki świata na przykładzie obserwacji nieba i rozmieszenia na nim konstelacji gwiezdnych.

Do uczelni należy również statek badawczo – szkoleniowy MS Nawigator XXI, który nie był niestety w tym dniu udostępniony dla zwiedzających, ale dzięki miłej współpracy z uczelnią uda nam się go zwiedzić w okresie późniejszym.

Za możliwość zwiedzenia Akademii Morskiej, serdecznie dziękujemy Panu Tadeuszowi Skrzypkowskiemu oraz Pani Joannie Pleszko. Servo Per Amikeco !!!

                                                                                                                                                                                             

Przewodnicząca Regionu IPA SG w Szczecinie kol. Krystyna Majunka

 

Autor zdjęć kol.  Krzysztof Wachowicz z Regionu IPA SG w Szczecinie

Powrót na górę strony