V Mistrzostwa Dolnego Śląska Służb Mundurowych w Badmintonie - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

V Mistrzostwa Dolnego Śląska Służb Mundurowych w Badmintonie

10 listopada – w ten właśnie jesienny piątek - już od rana w Centrum Sportowym Hasta La Vista przy ul. Góralskiej we Wrocławiu – dało się zauważyć niemałe poruszenie. Trwało dopinanie na ostatni guzik przygotować do ważnego wydarzenia sportowego – a mianowicie do V Mistrzostw Dolnego Śląska Służb Mundurowych w Badmintonie o Puchar Przewodniczącego Dolnośląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA.

 Po godzinie 8 rano do biura zawodów zaczęli się zgłaszać pierwsi zawodnicy – ostatecznie pojawiło ich się aż 57-miu co jest dotychczasowym rekordem frekwencji. Do hali zawitali przedstawiciele Policji, Wojska Polskiego, Straży Pożarnej, Służby Więziennej czy Straży Miejskiej. Wszyscy z apetytami na zwycięstwo i ostrą rywalizację, ale przede wszystkim na możliwość sprawdzenia się na korcie. O godzinie 8:45 – organizator Łukasz Nowakowski – rozpoczął ceremonię otwarcia Turnieju, który oficjalnie został otwarty przez  Przewodniczącego Regionu IPA Wrocław – Bartłomieja Majchrzaka. Po krótkiej rozgrzewce zawodnicy przystąpili do gier grupowych. Turniej odbywał się w pięciu kategoriach: Gra pojedyncza kobiet OPEN, gra pojedyncza mężczyzn do lat 40, gra pojedyncza mężczyzn powyżej lat 40, gra podwójna OPEN oraz gra mieszana OPEN.

            Tuż przed godziną 17:00 było już wszystko wiadomo. Rozegrano ponad 140 meczy ! Pojawiały się uśmiechy i okrzyki radości, czasami dało się też zauważyć smutek na twarzach przegranych. Takich sytuacji było na szczęście jak na lekarstwo. Po zakończeniu wszystkich gier rozpoczęła się ceremonia zamknięcia połączona z wręczaniem nagród, dyplomów i medali. Dzięki pozyskanym sponsorom ( Militaria.pl, Badmintonplayer.pl, Kwateraglowna.pl, Stowarzyszenie Strzelcy Wrocławia, firma Yonex i organizacja IPA) zawodnicy, którzy stanęli na podium otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe i vouchery.

            Wielu graczy już zapowiedziało swoją obecność na kolejnej edycji Turnieju w przyszłym roku. Debiutanci na tego typu zawodach – mieli okazję przekonać się, że aby osiągnąć sukces w tym najszybszym sporcie na świecie – trzeba wykazać się żelazną kondycją fizyczną, koordynacją, czuciem ruchowym a także szybką oceną sytuacji na korcie i błyskotliwym myśleniem. Mimo, że na podium stanęło tylko 21 osób – to zadowolenie z udziału w Turnieju okazywali wszyscy, któzy tego dnia spróbowali swoich sił na badmintonowym korcie.

 

                                                                                                                      Łukasz Nowakowski

 

 

 

Oficjalne wyniki V Mistrzostw Dolnego Śląska Służb Mundurowych w Badmintonie:

 

 

Gra pojedyncza kobiet OPEN:

 

1 miejsce – Aleksandra Niedźwiedź  - Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

2 miejsce – Maria Raś – 2 Wojskowy Szpital Polowy we Wrocławiu

3 miejsce – Ewa Kujawa

 

 

Gra pojedyncza mężczyzn do lat 40:

 

1 miejsce – Paweł Konopka – Państwowa Straż Pożarna w Kamiennej Górze

2 miejsce – Łukasz Nowakowski - Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

3 miejsce – Łukasz Bałuszyński – Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu

 

 

Gra pojedyncza mężczyzn powyżej lat 40:

 

1 miejsce – Piotr Łaszkiewicz - Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

2 miejsce – Arkadiusz Harbacewicz – Państwowa Straż Pożarna w Oleśnicy

3 miejsce – Krzysztof Kwiatek – Komenda Powiatowa Policji w Górze

 

 

 

 

 

Gra podwójna OPEN:

 

1 miejsce – Paweł Konopka + Waldemar Poręba – obaj  Państwowa Straż Pożarna w Kamiennej Górze

2 miejsce – Piotr Łaszkiewicz + Jacek Wróbel – obaj Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

3 miejsce – Robert Jędrzejczak + Grzegorz Balcerzak -   Oddziały Prewencji Policji we Wrocławiu +                                                                                       Komenda Powiatowa Policji w Miliczu

 

 

Gra mieszana OPEN:

 

1 miejsce – Aleksandra Niedźwiedź + Łukasz Nowakowski – oboje Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

2 miejsce – Maria Raś + Norbert Wasiewicz - 2 Wojskowy Szpital Polowy we Wrocławiu +

                                                                       10 Wrocławski Pułk Dowodzenia – Wojsko Polskie

3 miejsce – Dorota Pałęcka + Jacek Wróbel – Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu                                                                + Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Powrót na górę strony