MAJERCZYKÓWKA 2017 - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

MAJERCZYKÓWKA 2017

W dniach 24-27.08.2017r. tradycyjnie już dzięki staraniom „Bona” odbył się „IV TATRZAŃSKI ZLOT MOTOCYKLOWY MAJERCZYKÓWKA 2017”. W zlocie uczestniczyło blisko 100 osób. Swoją obecnością zaszczycił nas Wiceprezydent Sekcji Polskiej IPA.

Zgodnie z tradycją po odprawie przez Komandora Rajdu „Bona”, czwartkowego ranka wyruszyliśmy z Niedrzwicy Kościelnej w kierunku Majerczykówki.  Z uwagi na dużą ilość uczestników podzieliliśmy się na 4 grupy. Pogoda dopisywała, wiatr wiał w plecy i droga przebiegała bez nieprzewidzianych zdarzeń.   Zakwaterowaliśmy się tradycyjnie w pensjonacie ,,Halina” w Majerczykówce. Przemili gospodarze przygotowali nam sutą obiadokolację w karczmie, która przerodziła się w góralską biesiadę do późnych godzin nocnych.  Podczas biesiady na nowego członka IPA oficjalnie przyjęliśmy Dorotkę, Raper otrzymał barwy Riders of IPA Włodawa, a Janusz z rąk Wiceprezydenta Sekcji Polskiej IPA odebrał legitymację „Zasłużonego dla SP IPA” zobowiązując się do intensywnej pracy na rzecz IPA.

Kolejnego dnia po obfitym śniadaniu i sprawdzeniu stanów przed Pensjonatem ,,Halina” na motocyklach ruszyliśmy w trasę.  Jedni ruszyli z plecakiem w góry, inni zostali przy basenie,    a fani dwukółek ruszyli w trasę. W sobotę korzystając z kolejnego dnia przepięknej pogody           i niezwykłych możliwości terenowych – jedni udali się na spływ pontonowy Dunajcem, inni ruszyli w góry, kolejni wybrali opalanie i kąpiele w basenie, a jeszcze inni dalsze zwiedzanie okolic na motocyklu. Wieczorem trwała dalsza integracja i długie nocne rozmowy. Nie przeszkadzał nam deszcz, a hitem wieczoru była Miłość w Zakopanem Sławomira :)

W niedzielę pojechaliśmy na mszę świętą i po długotrwałych pożegnaniach ruszyliśmy w drogę powrotną na Lubelszczyznę. Żal było wyjeżdżać... Pogoda też się z tego powodu załamała...Z pewnością wrócimy tam za rok.

Serdeczne dziękowania dla „Bona”, który bezbłędnie ogarniał blisko stuosobową załogę oraz wszystkim  zaangażowanym w organizację zlotu. Gospodarzom z Pensjonatu http://www.halina.info/ dziękujemy za zamówienie doskonałej pogody ,zapewnione niezapomniane wrażenia, pyszne jedzenie i cudowną atmosferę!

 

Tekst : Bożena Szymańska,

Zdjęcia : A.Rapa, Przewodnicząca, M.Kiedrowski,   K.Scubbi.

Powrót na górę strony