Aktualności

Śląski kwartalnik IPA FUN znowu trafił do naszych czytelników. Blisko 6 000 egzemplarzy zostało wysłane po raz trzeci w tym roku pocztą na adresy domowe!

Data publikacji 04.12.2017

W tym roku XVI ŚLĄSKI FESTYN SŁUŻB MUNDUROWYCH idealnie wpisał się w założenia rządowego programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań pt: „Razem Bezpiecznie”. Impreza przyciągnęła uwagę blisko 12 000 uczestników w tym blisko 1800 dzieci. To największe w Polsce i nie spotykane w skali kraju wydarzenie znajdziecie w naszej relacji na stronach kwartalnika.

 

           Już XXX wydanie kwartalnika IPA FUN! Ten jubileusz pozwala na chwile refleksji i przypomnienie pierwszych wydań naszej „prasówki” z lat 90-tych na kolorowych kartkach z ksero J w nakładzie kilkudziesięciu sztuk, następnie przeskok na gazetę drukowaną w „prawdziwej drukarni” o tytule „IPA Śląsk” i przekazywaną do Regionów IPA Śląsk w paczkach oraz obecnego czasopisma pod nowoczesnym tytułem IPA-FUN, który w całym kilkutysięcznym nakładzie wysyłany jest do naszych czytelników na adresy domowe.

Obecny kwartalnik pokazuje jak cały czas ewoluuje nasza śląska organizacja. Prowadzenie tego czasopisma to obowiązek ale i zaszczyt. Intencją takiej prasy było przede wszystkim wyjście naprzeciw oczekiwaniom naszych czytelników, przedstawienie wydarzeń organizacji oraz sylwetek znanych postaci z całej Polski. IPA-FUN to czasopismo kierowane do członków i sympatyków ale także do ludzi biznesu, polityków, osób kreatywnych i chłonnych wiedzy. Liczba odbiorców cały czas rośnie a od niedawna gazeta „opuściła województwo” i trafia do przedstawicieli Regionów IPA w całym kraju!

 

            Nie sposób pominąć i nie wspomnieć mentora oraz głównego pomysłodawcę tych szesnastu festynów, a także pierwszego Redaktora Naczelnego naszej gazety. W tym roku przypada 5 rocznica śmierci Pawła Michalaka wieloletniego Prezesa Śląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA, który swoją energią uruchomił lawinę sukcesów naszej śląskiej organizacji. Bez niego nie byłaby nas tam gdzie jesteśmy obecnie. W tym wydaniu symbolicznie dziękuję mu za ten nieoceniony wkład …!!!

 

            Tym czasem w jubileuszowy numerze czasopisma IPA FUN wciąż atrakcyjne stałe kolumny:

 

  • Na początek kolumna rodem z IPN-u „POWIINI TEGO ZABRONIĆ” i kolejna sensacyjna historia oparta na faktach o Zdzisławie Najmrockim znanym polskim kryminaliście PRL-u i jego ucieczce

 

  • Na krześle do artykułu PREZSŁUCHANIE zasiadł były policjanta obecnie pisarz, publicysta, komentator medialny, nauczyciel akademicki; były negocjator policyjny – Dariusz Loranty

 

  • EKO kolumna poświęcona została w całości problemowi pt: „co z tymi torbami foliowymi” i dlaczego to takie niebezpieczne i ważne

 

  • KULINARNE SHOW o kuchniach polowych które diabli wiedzą gdzie… wraz z apetycznym przepisem na mielonego z grilla

 

  • Natomiast Hyde(i)PARK o naszym podwórku czyli czy tworzymy nowy STATUT czy STATUS? Pytanie o przyszłość w kontekście rozwój i postęp czy marazm i stagnacja?

 

Na koniec w tajemnicy zdradzę, że kolejne duże wydarzenie IV BAL KARNAWAŁOWY IPA ŚLĄSK już w przygotowaniu!

Wydarzenie odbędzie się 3 lutego 2018 roku do Szczyrku w Hotelu KLIMCZOK gdzie symbolicznie podsumujemy i zamkniemy obecny rok oraz rozpoczniemy nowy okres naszej działalności. Szczegóły w tym wydaniu kwartalnika!

 

Życzę miłej lektury – wersja on-line www.ipa-fun.pl !!!!

 

Paweł Pasternak

Powrót na górę strony