Byliśmy tam: LWÓW - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

Byliśmy tam: LWÓW

W dniach 10-12.11.2017 r. IPA Region Wrocław zorganizowała dla członków swojego Regionu, a także ich rodzin, przyjaciół oraz osób wspierajacych Region autokarową wycieczkę do Lwowa. Liczba osób chętnych do wyjazdu przekroczyła najśmielsze oczekiwania Organizatora, i w bardzo krótkim czasie osiągnięta została graniczna liczba 50-u globtroterów chcących wziąć udział w eskapadzie…

          

09.11.2017 r. punktualnie o godzinie 23:30 wystartowaliśmy z Wrocławia w kierununku wschodniej granicy naszego państwa.  W autokarze – wesoło i radośnie;-). Podróż szybka i przyjemna  - o godzinie 9:30 w dniu 10 listpada zameldowaliśmy się w miejscu zamieszkania we Lwowie. Następnie szybkie zakwaterowanie i śniadanie, a po śniadaniu czekał już na nas Andriej – nasz przewodnik po mieście. Pierwszy dzień zwiedzania, to Stare Miasto i jego fantastyczne zabytki oraz cudowne i klimatyczne lwowskie knajpki… Każdy znalazł coś dla siebie;-) Wieczorem tego dnia, na deser,  odwiedziliśmy Lwowską Operę – majestatyczny budynek i cudwny przykład  architektury, rzeźby i malarstwa, reprezentujacy  elektyzm w sztuce. W Operze, jak to w Operze – byliśmy na balecie;-)

Sobota 11.11.2017 r. to pobyt w fantastycznie zorgazniowanym Skansenie „Szewczenkowski gaj” oraz wizyta na Cmentarzu Łyczakowskim i Cmentarzu Orląt Lwowskich, gdzie w dniu odzyskania niepodległości zapaliliśmy znicze na grobach polskich bohaterów narodowych oraz odwiedziliśmy mogiły naszych wybitnych rodaków. Powiem szczerze - jeśli o cmentarzu można powiedzieć, ze jest „piękny” – to tutaj bez wątpienia należy użyć tego okrślenia. Niesamowita lekcja historii i patriotyzmu! (Wielkie Dziękuję dla Andieja!).

Wieczorem tego dnia czekało nas spotkanie z przedstaiwcielami IPA Region Lwów. I tu też się działo!;-) Delagacja IPA Lwów stawiła się w liczbie 12-u znamienitych Gości, których uroczyście przedstawił Skarbnik Zarządu Dolnośląskiej Grupy Wojewódzkiej – p. Leszek Kulik.  Kapitalna atmosfera bankietu, tańce oraz zacieśnianie zawiązanych znajomości i przyjaźni – tak minął wieczór oraz spora część nocy…

A rankiem… Jedziemy na bazar!;-) Bazar, jakich u nas już próżno szukać! Po wejściu na terena targowiska poczuliśmy się tak, jakby czas cofną się o dobre 20-30 lat… Powiem tylko jedno – było wszystko co chcecie, a polski SANEPID byłby w Raju;-)

Po wizycie na bazarze, pełni wrażeń i przemyśleń udaliśmy się na Stare Miasto by zopatrzyć się w ostanie pamiątki, wypić kawę w znakomitej Palarni Kawy oraz zjeść obiad w … tradycyjnej uzbeckiej restauracji;-)

O godzinie 16:30 wyruszyliśmy w drogę powrotną do Wrocławia, gdzie zameldowaliśmy się o godzinie 2:30 w dniu 13.11.2017 r.

Na koniec chciałbym podziękować każdemu z wycieczkowiczów za wyrozumiałość i.. kulturę oraz za to, ze mogłem na Was liczyć – Dziękuję!

Specjalne podziękowania dla firmy transportowej FOX Travel, za MEGA profesjonalny i bezpieczny transport oraz pomoc przy organizacji wyjazdu. A dla Pana kierowcy – WILEKIE UKŁONY ZA PERFEKCYJNĄ JAZDĘ!

P.S.: Budapeszt, Tokaj, Eger, Aggtelek – wiosna 2018??;-)

HP

Powrót na górę strony