III Międzynarodowy Turniej w Kręgle - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

III Międzynarodowy Turniej w Kręgle

III Międzynarodowy Turniej w Kręgle odbył się pod patronatem Komendanta Powiatowego Policji Nowy Targ, Nowotarskiego Starosty Powiatowego, oraz Burmistrza Miasta Nowy Targ. Na Zaproszenie Prezydium naszego Regionu do turnieju zgłosili się przedstawiciele: IPA Zakopane, IPA Limanowa, IPA Gorlice, IPA Kalwaria Zebrzydowska, IPA Kielce, IPA Opatów, IPA Staszów, IPA Rzeszów, Riders of IPA Nowy Targ a także IPA Poprad ze Słowacji.

W turnieju wzięło udział w sumie 17 drużyn / kilka regionów wystawiło do zawodów dwie drużyny../ Ze względu na dużą ilość zgłoszonych drużyn, po krótkiej rozgrzewce - pierwsze drużyny rozpoczęły juz rywalizację po 1700. Po godzinie 18 ej rozpoczęliśmy oficjalnie turniej, dokonując uroczystego powitania zawodników, oraz prezentację drużyn. Po krótkiej chwili przerwy ponownie rozpoczęliśmy rywalizację o puchary oraz statuetkę dla Najlepszego GRACZA Turnieju. Wkrótce po rozpoczęciu, wśród nas pojawił się Komendant Powiatowy Policji w Nowym targu insp. Robert Bartosz oraz Burmistrz Miasta Nowego Targu p. Grzegorz Watycha, który powitał wszystkich graczy życzył wspaniałej rywalizacji, oraz  wysokich wyników.

                Rywalizację na torach rozpoczęły kolejne drużyny, a pozostali udali się na kolację, aby posileni – przystąpić do walki – zmieniając tych, którzy rozegrali mecz. W gorącej atmosferze pełnej dopingu zawodnicy kolejnych drużyn z ogromną determinacją walczyły o każdy kolejny punkt. Każde celne zbicie kręgli było nagradzany gromkim aplauzem – niezależnie od tego - z jakiej drużyny zawodnik – go zdobył!!

 

Po pierwszej rundzie nastała chwila przerwy na podliczenie punktów. Ogłoszone zostały wyniki i wręczone zostały pamiątkowe dyplomy za udział w turnieju. Pan Burmistrz gratulując zawodnikom przekazał wszystkim drużynom upominki ufundowane przez Urząd Miasta Nowy Targ. Do finału weszły cztery drużyny: dwie – z największą liczbą punktów – walczyć miały o I - złoty i II – srebrny puchar, a trzecia i czwarta drużyna – powalczy o III - brązowy Puchar… Niezależnie od osiągniętych wyników przez pozostałe drużyny, wszyscy dopingowali walczących o każdy punkt.
Ostatecznie w rywalizacji III Międzynarodowego Turnieju w Kręgle:
I miejsce zajęła drużyna IPA Poprad II
II miejsce zajęła drużyna IPA Poprad I
III miejsce zajęła drużyna IPA Zakopane

IV miejsce zajęła IPA Kalwaria Zebrzydowska I
Tytuł najlepszego zawodnika turnieju i statuetkę –  wywalczył zawodnik z drużyny IPA Rzeszów - Krzysztof!!!

GRATULACJE !!

                Turniej odbywał się we wspaniałej atmosferze przyjaźni i radości. Chęć zdobycia jak największej ilości punków, pucharów, oraz statuetki - nie przesłoniła tego, co było głównym zamierzeniem organizowania kolejnego Międzynarodowego Turnieju w kręgle: wzajemnej radości z poznania się, radosnego spędzenia czasu, a także stworzenia lub odnowienia przyjaźni pomiędzy funkcjonariuszami policji i Straży Granicznej pracujących w odległych od siebie jednostkach ... Wspaniałym prezentem i ogromną niespodzianką dla wszystkich uczestników była prezentacja umiejętności instrumentalnych i wokalnych funkcjonariuszy policji z IPA Rzeszów, którzy przywieźli własne instrumenty i uprzyjemnili obecnym wspólnie spędzany wieczór. Dziękujemy !!!

Na zakończenie Turnieju - Prezes Małopolskiej Grupy Wojewódzkiej - Aleksander Szymański, wraz z Sekretarzem MGW Wojciechem Franczakiem i zastępcą Sekretarza MGW Januszem Szymańskim wręczyli Puchar Przechodni "DLA NAJLEPSZEJ DRUŻYNY W KRĘGLE" Prezesa Małopolskiej Grupy Wojewódzkiej IPA za zdobycie największej liczby punktów w dwóch turniejach kręglarskich organizowanych w Małopolsce w 2017 r. dla Regionu IPA: Kalwaria Zebrzydowska. Puchar odebrał Przewodniczący Regionu - Artur Studnicki.

Gratulacje dla Darka, Marcina, Joanny i Wojtka, którzy walczyli w pierwszej drużynie IPA Nowy Targ, oraz dla Roberta, Piotra i Leszka - którzy grali w drugiej naszej drużynie. W drużynie Riders of IPA wystąpili Franek, Bogdan, Robert oraz Marian. Pomimo zaciętej gry nowotarżanie tym razem nie odnieśli pucharowego sukcesu, nie mnie jednak zachowali się bardzo gościnnie - pozwolili Gościom wywieźć trofea z Nowego Targu.

Dziękujemy Wszystkim, – dzięki którym udało się nam zrealizować już III Międzynarodowy Turniej w Kręgle, a także Mietkowi – właścicielowi Browaru ZADYMA – za gościnność…
Podziękowania należą się również Bogdanowi, Robertowi oraz Wojtkowi – za pomoc w trakcie Turnieju – oraz wielkie podziękowanie dla Pań z obsługi. Każdy wynik skrupulatnie został odnotowany w protokole oraz uwieczniony na zdjęciu…

Dziękujemy.

tekst: M. Kapołka
fot: B. Fąfrowicz

Powrót na górę strony