INSTRUKTOR NARCIARSTWA ZJAZDOWEGO - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

INSTRUKTOR NARCIARSTWA ZJAZDOWEGO

W dniach 24.01.2018. - 03.02.2018 odbył się kurs: INSTRUKTOR NARCIARSTWA ZJAZDOWEGO . Podobnie jak w minionym roku, dzięki współpracy z Akcją Serca z Nowego Targu udało się zorganizować szkolenie skierowane do członków naszego Regionu. W szkoleniu wzięli również udział członkowie IPA z Regionu IPA Limanowa i Nowy Sącz, a także Przyjaciele naszego Regionu.

Pierwsze dwa dni szkolenia odbyły się w  sali konferencyjnej KPP Nowy Targ, w tym z udzielania pierwszej pomocy przed medycznej, natomiast pozostałe dni odbyło się na stoku narciarskim w Suchem. Biorący udział w szkoleniu poznali między innymi zasady prowadzenia zajęć, technikę, oraz metodykę ich prowadzenia. W trakcie szkolenia poznali zasady bezpiecznego prowadzenia zajęć, panowanie nad szybkością jazdy, techniki jazdy, w tym wybór kierunku jazdy, wyprzedzanie, przejazd i krzyżowanie torów jazdy, zatrzymywanie, podchodzenie, a także zabezpieczanie wypadków. 

W trzecim dniu kursu kursanci, wykorzystując zdobytą wiedzę z zakresu pierwszej pomocy dwukrotnie udzielili pierwszej pomocy poszkodowanym. Pierwszy przypadek dziecko snowboardzista przewrócił się doznał stłuczenia barku, ostatecznie stok opuścił w ,,akii" wraz z GOPR-owcem. Drugi przypadek małoletni narciarz zderzył się z drugim narciarzem. Groźnie wyglądające zderzenie okazało się niegroźne dla obydwu z nich. Uczestnicy kursu udzieli adekwatnej pomocy do zaistniałych sytuacji, zabezpieczając właściwie miejsce zdarzenia.

Przeprowadzone na stokach ćwiczenia specjalistyczne będą mogły być wykorzystane w szerokim zakresie w trakcie przyszłego prowadzenia zajęć rekreacyjno sportowych z początkującymi miłośnikami narciarstwa.


tekst: Mateusz Kapołka

fot: Mateusz Kapołka,

Powrót na górę strony