Narciarskie wygibasy - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

Narciarskie wygibasy

Data publikacji 22.03.2018

Pomiędzy 1 a 4 marca 2018 roku IPA Region Bełchatów po raz piąty z rzędu zorganizował wyjazd na narty do Małego Cichego. W wyjeździe tym uczestniczyło 96 osób. W większości byli to członkowie IPA Region Bełchatów ich rodziny, znajomi, a także członkowie wspierający oraz sympatycy IPA.

 

            Podczas pobytu w tej małej i przepięknej miejscowości u podnóża Tatr, większość uczestników wyjazdu wyruszyła na stok narciarski w tej samej miejscowości. Na zakończenie pierwszego dnia pobytu 70-osobowa grupa skorzystała z panujących warunków zimowych i wzięła udział w góralskim kuligu przy blasku pochodni. Efekt i wrażenie na najwyższym poziomie. Zwieńczeniem kuligu było ognisko z pieczeniem kiełbasek. Cześć osób udała się do pobliskiej karczmy, aby skosztować góralskiego jedzenia.

            W drugim dniu pobytu 25-osobowa grupa, swoich możliwości spróbowała na stoku narciarskim „Bachledowa Dolina” na Słowacji. Przepiękne widoki i świetnie przygotowane stoki przyprawiły uśmiech na naszych twarzach. Jak co roku zorganizowany został także wyjazd do Zakopanego, w którym uczestniczyła 50-osobowa grupa turystów. Zwieńczeniem drugiego dnia pobytu był wyjazd na termy „Bania” do Białki Tatrzańskiej, gdzie 50-osobowa grupa po wyczerpującym i intensywnie spędzonym czasie na stokach relaksowała się w wodach termalnych.

            W ostatnim dniu pobytu uczestnicy wyjazdu delektowali się słońcem na stacji narciarskiej Małe Ciche. W tym roku warunki narciarskie na stokach były alpejskie. Słońce i świetnie przygotowane stoki sprawiły, że wszystkim uczestnikom wyjazdu humory dopisały. Przed wyjazdem do domu najmłodsi uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale okolicznościowe.

            Przedmiotowy wyjazd należy uznać za bardzo udany, a co najważniejsze do domu wrócili wszyscy cali i zdrowi. Większość osób zadeklarowała już swój udział w następnym wyjeździe.

             Prezydium IPA Region Bełchatów serdecznie dziękuje Zarządowi ŁGW IPA za pomoc w dofinansowaniu przedmiotowego wyjazdu i pokrycia części kosztów związanych z wynajmem dwóch autokarów. Podziękowania też należą się Bogdanowi Naturalnemu za profesjonalne przygotowanie sprzętu narciarskiego, Adamowi Bujaczowi, który w komfortowych warunkach i bezpiecznie dowiózł wszystkich uczestników wyjazdu oraz kierownictwu stacji narciarskiej Małe Ciche za otrzymane zniżki.

 

 

Tekst: Stanisław Jabłoński

Zdjęcie: Marek Cymerman

Powrót na górę strony