Michał Banaś na podium podczas 4. Wołowskiego Bieg Flagi Narodowej - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

Michał Banaś na podium podczas 4. Wołowskiego Bieg Flagi Narodowej

2 maja 2018 w związku z obchodzonym Dniem Flagi Narodowej w Wołowie został rozegrany 4. Wołowski Bieg Flagi Narodowej. W odróżnieniu od lat poprzednich, tegoroczna impreza miała charakter nocny, a start odbył się z wołowskiego Rynku. Organizatorzy w związku z setną rocznicę odzyskania polskiej niepodległości przygotowali specjalną patriotyczną oprawę.

               Bieg rozpoczął się o  godz. 19:00. Wśród zgromadzonych na starcie biegaczy był kolega Michał Banaś członek Regionu IPA Wrocław, który pokonał 10 kilometrową trasę w czasie 42 minut i 39 sekund co jest jego nowym rekordem życiowym. Tak doskonały czas zapewnił Michałowi 2. miejsce w kategorii  wiekowej 16-29 lat. Wśród mundurowych Michał zajął 5 miejsce.  Serdecznie gratulujemy !

            Cele biegowe na ten rok Michał ma  ambitne.  Do końca 2018 roku chce przebiec jeszcze dwa maratony tak by zdobyć Koronę Maratonów – do tej pory udało mu się zaliczyć trzy biegi na tym koronnym dystansie. W listopadzie natomiast Michał będzie reprezentował dolnyśląsk na elitarnym Maratonie Komandosa w Lublińcu. W przyszłym roku natomiast chce zmierzyć się ze 100 kilometrami podczas Setki Komandosa.  Mocno trzymamy kciuki za Michała !

            Każdy przebiegnięty przez Michała kilometr jest dodatkowo cenny - Michał biega bowiem dla Fundacji Rak'n'roll i zbiera tym samym środki dla osób chorych na raka.

 

                                                                                                                      Bartłomiej Majchrzak

Powrót na górę strony