ŁUKASZ WESOŁOWSKI WICEMISTRZEM POLSKI POLICJANTÓW - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

ŁUKASZ WESOŁOWSKI WICEMISTRZEM POLSKI POLICJANTÓW

Członek IPA Region Głogów kolega Łukasz Wesołowski zajął II miejsce w Mistrzostwach Polski Policjantów w kolarstwie szosowym - jeździe indywidualnej na czas. Zawody odbywały sie podczas XX Jubileuszowego Wyścigu Kolarskiego Smochowice Tour 2018 o Puchar Prezydenta Miasta Poznania pod patronatem Komendanta Miejskiego Policji w Poznaniu.

Był to pierwszy start Łukasza Wesołowskiego w tego typu zawodach. Sukces policjanta jest tym większy, że jak sam podkreśla: „Większość zawodników jechała na typowych dla tej dyscypliny rowerach czasowych, które charakteryzują się inną geometrią ramy wymuszając w ten sposób u kolarza bardziej aerodynamiczną sylwetkę, rowery takie posiadają też specjalne zintegrowane kierownice, a także specjalne, lekkie koła z wysokimi stożkami wykonane zazwyczaj z karbonu, nie mówiąc już o specjalnych siodłach czy nawet płaskich aerodynamicznych bidonach.  Jako jeden z nielicznych starowałem na typowym rowerze szosowym, któremu brakuje tych cech  . Średnia prędkość jaką uzyskałem podczas jazdy indywidualnej to 39km/h/. Szczególne podziękowania dla sklepu rowerowego MTB- Heron , który przygotował mój rower do startu w tych zawodach.”

To nie pierwszy sukces Łukasza. W lutym 2018 roku zajął drugie miejsce w finale Elite Race 2018 – międzynarodowych zawodów polegających na rywalizacji na wirtualnej trasie pokonywanej przy pomocy trenażerów rowerowych. Podczas rozgrywanych w sierpniu 2016 roku w Przybyszewie Mistrzostwach MTB Policjantów, zajął również drugie miejsce.

 

Teks B.Kaleta

Zdjęcia archiwum Ł.Wesołowski

Powrót na górę strony