Sprawozdanie z wyjazdu przedstawicieli REGIONU KIELCE CENTRUM IPA na zawody strzeleckie do Skopje - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

Sprawozdanie z wyjazdu przedstawicieli REGIONU KIELCE CENTRUM IPA na zawody strzeleckie do Skopje

W dniach 4-6 maja 2018r. funkcjonariusze policji z Regionu Kielce Centrum IPA odwiedzili kolegów z IPA Region Skopje w Macedonii.

        Podczas pobytu mieli okazję wzięcia udziału w zawodach strzeleckich     z pistoletu. Odbyły się dwie konkurencje tj. strzelanie z pozycji stojącej na dystansie 25 metrów i szybkie strzelanie na krótkich dystansach indywidualnie i drużynowo. W zawodach uczestniczyły reprezentacje Macedonii, Bułgarii, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Chorwacji, Niemiec, Słowenii, Rumunii i Serbii. Ekipy wystawiły czteroosobowe składy, a do ostatecznego wyniku liczyły się rezultaty trzech najlepszych zawodników.

         Region IPA Kielce Centrum był reprezentowany przez kol. Marcina Sularza, kol. Wiktora Chabę, kol. Sylwestra Plecha i kol. Pawła Dziopę. W strzelaniu szybkim na krótkim dystansie srebrny medal zdobył kol. Sylwester Plech w strzelaniu precyzyjnym z 25 metrów 6 miejsce na 64 zawodników wywalczył kol. Marcin Sularz. Z kolei w rywalizacji drużynowej nasza reprezentacja zajęła 4 miejsce na 11 sklasyfikowanych zespołów, a do podium zabrakło naprawdę niewiele.

 Wyjazd okazał się niezapomniana przygodą i przyczynił sie do lepszego poznania kultury, zwyczajów, atrakcji turystycznych Macedonii.

 Podczas pobytu na Bałkanach policjantom udało sie zawrzeć liczne znajomości wymieniając się doświadczeniami z kolegami służb mundurowych różnych narodowości.

Pobyt policjantów z Kielc był dobrą promocją miasta i odzwierciedleniem wysokich umiejetnościach zawodowych funkcjonariuszy.

 

 

kol. Paweł Dziopa

           

Powrót na górę strony