II Turniej w Kręgle o Puchar Prezesa Świętokrzyskiej Grupy Wojewódzkiej - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

II Turniej w Kręgle o Puchar Prezesa Świętokrzyskiej Grupy Wojewódzkiej

Na zaproszenie Prezesa Świętokrzyskiej Grupy Wojewódzkiej Roberta Literackiego – przedstawiciele naszego Regionu wzięli udział w II Turnieju w Kręgle Świętokrzyskiej Grupy Wojewódzkiej. W Turnieju wzięły udział drużyny: Kielce Centrum, Kielce Region I, Kielce Region II, Kielce Region III, Region Staszów, Region Ostrowiec Świętokrzyski, Region Opatów Powiśle, Region Nowy Targ I i Nowy Targ II, oraz Reprezentacje firm zaprzyjaźnionych z ŚGW. W sumie dwanaście drużyn !

       

Spotkanie w Klubie EXODUS Bilcza rozpoczęliśmy od wspólnej kolacji, a następnie Gospodarz rozpoczął rywalizację. W tym roku, po zeszłorocznej wygranej, nasze drużyny postawione zostały przed poważnym wyzwaniem. Mieliśmy bronić tytułu mistrzowskiego!  Walka o każdy punkt była zacięta, a drużyny nie odpuszczały do końca. Liczony był starannie nie tylko zdobyty każdy strike, ale także pojedynczy punkt. Emocje, szczególnie w finałowej fazie rywalizacji udzielały się wszystkim obecnym. Radość i oklaski słychać było praktycznie po każdym zbiciu kręgli. Cały czas wszyscy bacznie obserwowali wyniki z sąsiednich torów, co nie przeszkadzało aby strike zdobyte na sąsiednim torze nagradzane były aplauzem wszystkich.
I w tym roku, dzięki dobremu przygotowaniu się naszych zawodników w zaprzyjaźnionej kręgielni Zadyma w Szaflarach, oraz bardzo dobrej formie zawodników – IPA Nowy Targ po raz kolejny sprostała zadaniu zajmując I, oraz III Miejsce!!! I miejsce wywalczyli dla Regionu IPA Nowy Targ: Joanna Grzymek, Lucjan Żółtek, Marcin Grzymek, oraz Mateusz Kapołka; natomiast III miejsce zajęli: Robert Stasik, Piotr Filar, Wojciech Frańczak, oraz Adam SolawaUdział w Turnieju zapoczątkował wiele nowych znajomości, które w myśl Servo per Amikeco – pomogą jednoczyć członków Stowarzyszenia.


Dziękujemy Gospodarzom za zaproszenie, oraz piękną rywalizacje … i za wspaniałe trofea!!

Mamy nadzieję, że przekazana maskotka naszego Regionu będzie przypominała przyjaciołom z Świętokrzyskiej Grupy Wojewódzkiej IPA o wspaniałej atmosferze rywalizacji Przyjaciół....

Osobne podziękowania dla Mariana z firmy BALSER – za tradycyjny, przepiękny i przepyszny serowy poczęstunek, którym zachwyceni byli zarówno Gospodarze jak i wszyscy zawodnicy turnieju, a także właścicielowi Restauracji Zadyma - Mieczysławowi - za pomoc i wsparcie naszych zawodników

 

tekst: Mateusz Kapołka

foto: Mateusz Kapołka

Powrót na górę strony