ZAPRASZAMY NA BIEG CHARYTATYWNY „TYTAN” – DUBIECKO 2018 - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

ZAPRASZAMY NA BIEG CHARYTATYWNY „TYTAN” – DUBIECKO 2018

Data publikacji 12.06.2018

W tym roku w Dubiecku (woj. podkarpackie) odbędzie się I edycja biegu charytatywnego TYTAN! Będzie to bieg z licznymi przeszkodami na dystansie około 5 km. Przemyski Region Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA jest współorganizatorem biegu. Tytanom i Tytanidom, którzy zdecydują się stanąć na starcie organizatorzy gwarantują świetną zabawę połączoną z ogromną satysfakcją niesienia pomocy potrzebującym.

 

„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to kim jest,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi."
Jan Paweł II

 

Spotkanie Tytanów odbędzie się 12-go sierpnia 2018 roku przy obiekcie sportowym Orlik       w Dubiecku, gdzie będzie mieścić się biuro zawodów i skąd wystartujemy. Czeka na Was wspaniała zabawa i zarazem TYTANICZNY wysiłek, a to wszystko po to by pomagać!  

Pierwsza edycja biegu charytatywnego TYTAN poświęcona będzie zbiórce środków pieniężnych na zakup sprzętu specjalistycznego potrzebnego do funkcjonowania dla Tomasza Siwarskiego.

Tomaszek urodził się 30 grudnia 2015 roku w Przemyślu jako wcześniak z masą ciała 1.515 gramów. Choruje na bardzo rzadką chorobę metaboliczną o nazwie deficyt dehydrogenazy pirogronianu. Choroba charakteryzuje się tym, że organizm nie umie czerpać energii                             z węglowodanów. Zamiast energii wytwarza toksyczny kwas mlekowy oraz pirogronianowy uszkadzający cały układ nerwowy. Spożycie glukozy prowadzi do nasilenia kwasicy mleczanowej. Tomaszek cierpi na padaczkę lekooporną. Karmiony jest przez gastrostomię odżywczą (PEG), wymaga bardzo częstego odśluzowywania z górnych dróg oddechowych oraz stałej rehabilitacji. Tomuś jest dzieckiem leżącym, bez kontaktu wzrokowego, posiada niedosłuch zmysłowo-nerwowy stopnia umiarkowanego. Obecnie hospitalizowany jest kontrolnie w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie oraz jest pod opieką Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci.

Organizatorzy zachęcają do wsparcia projektu  oraz do udziału biegu. Wszystkie dochody przeznaczone będą na zakup sprzętu. Wyciągnij dłoń do tych, który Cię potrzebują…

Przemyski Region IPA  37-700 Przemyśl ul Bohaterów Getta 1 uruchomił rachunek bankowy, na który można wpłacać środki   

Podkarpacki Bank Spółdzielczy - Oddział w Przemyślu
90 8642 1155 2015 1506 0396 0003
w tytule wpłaty „TYTAN – dla Tomaszka”

 

 

Komunikaty i informacje o akcji publikowane są:

https://www.facebook.com/TYTAN-bieg-z-przeszkodami-194425544677575/

https://ipaprzemysl.pl/

https://ipapodkarpacie.pl/


Wysokość zebranych środków  będzie podawana na stronie  IPA Przemyśl oraz facebooku.   

tekst. Jan Faber

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony