Dzień Dziecka w Lipniku - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

Dzień Dziecka w Lipniku

Międzynarodowy Dzień Dziecka (MDD) to dzień ustanowiony w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych (1945) i obchodzony od 1955 w różne dni roku w różnych krajach członkowskich ONZ. W Polsce MDD obchodzony jest 1 czerwca. Głównym celem ustanowienia tego święta jest propagowanie idei braterstwa i zrozumienia pomiędzy dziećmi całego świata oraz promowanie działań na rzecz ich pomyślnego rozwoju. Jest to dzień, który obchodzony jest wszędzie tam, gdzie są dzieci.

 

Dla uhonorowania tego wyjątkowego święta w Lipniku zaplanowane zostały działania profilaktyczne, integracyjne i rozrywkowe dla dzieci z terenu gminy Lipnik. W organizacje włączyli się: Wójt Gminy Lipnik – Andrzej Grządziel, Gminny Ośrodek Kultury we Włostowie i Centrum Kształcenia w Lipniku – Sebastian Szymański, Komenda Powiatowa Policji w Opatowie i Region Opatów – Powiśle ŚGW IPA – Katarzyna Czesna - Wójcik

Cele przedsięwzięcia:

Edukacja w zakresie bezpiecznego spędzania czasu wolnego od nauki szkolnej;
Integracja środowisk dziecięcych i młodzieżowych z terenu gminy Lipnik;
Uhonorowanie Międzynarodowego Dnia Dziecka;
Uatrakcyjnienie obchodów MDD.

Do udziału w przedsięwzięciu zaproszone zostały dzieci i młodzież z terenu gminy Lipnik a głównym sponsorem była Gmina Lipnik.

            Natomiast wspólne świętowanie Międzynarodowego Dnia Dziecka odbyło się na terenie amfiteatru w Lipniku. Zaplanowane atrakcje dla dzieci cieszyły się dużym powodzenie a wśród nich były: gry i zabawy sprawnościowe, malowanie twarzy, prezentacja psa służbowego  policji, prezentacja sprzętu policyjnego, działania profilaktyczne z zakresu bezpiecznego spędzania czasu wolnego, prac w gospodarstwie rolnym, prezentacja sprzętu strażackiego, popisy akrobatyczne w wykonaniu gwiazdy areny cyrkowej, program artystyczny GOK we Włostowie, plac zabaw dla dzieci, trampolina, suchy basen, dmuchany zamek. Udział w wydarzeniu był bezpłatny i uczestniczyło w nim ok. 380 dzieci.

Tekst: Katarzyna Czesna-Wójcik

Zdjęcia: Beata Dzik

Powrót na górę strony