PUCHAR KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI DLA IPOWCÓW Z PRZEWORSKA - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

PUCHAR KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI DLA IPOWCÓW Z PRZEWORSKA

W 20 rocznicę śmierci gen. Marka Papały, Prezydium IPA Region Przeworsk zorganizowało II Międzynarodowy Turniej Drużyn Policyjnych Stowarzyszenia IPA. Turniej odbył się w sobotę 23 czerwca 2018 roku na Orliku w Pruchniku. Turniej poprzedziło złożenie kwiatów przez delegację na grobie generała Marka Papały.

W turnieju wzięło udział 6 drużyn: IPA - KPP Jarosław, IPA Region Krosno, IPA Koszyce /Słowacja/, IPA - KPP Łańcut, IPA Region Przeworsk i IPA Region Zakopane. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, w których grano systemem każdy z każdym. Zwycięzcy grup automatycznie awansowali do półfinału, natomiast drużyny z drugich i trzecich miejsc zmagały się w barażach.

Do półfinału awansowały drużyny z Jarosławia, Koszyc, Łańcuta i Przeworska. W pierwszym półfinale drużyna IPA - KPP Jarosław uległa 0:1 drużynie IPA Koszyce. W drugim półfinale spotkały się drużyny IPA Przeworsk i IPA - KPP Łańcut, wygrała drużyna z Przeworska 2:1. W meczu o piąte miejsce IPA Region Zakopane wygrało z IPA Region Krosno 4:1. W meczu o trzecie miejsce IPA - KPP Jarosław pokonało dopiero po rzutach karnych kolegów  z Łańcuta 3:2, w regulaminowym czasie było 0:0.

W finale IPA Region Przeworsk nie dał szans IPA Koszyce, wygrywając 3:1. Właśnie drużynie z Przeworska przypadł Puchar Komendanta Głównego Policji, wręczył go Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie mł. insp. Henryk Moskwa. Pozostałe puchary za poszczególne miejsca wręczyli zaproszeni komendanci z Jarosławia   mł. insp. Mariusz Rabka i z Łańcuta insp. Marek Mendoń oraz wicestarosta jarosławski Józef Szkoła i sekretarz gminy Pruchnik Robert Grządziel. Puchar ,,Fair Play ‘’ufundował Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie, który wręczył drużynie IPA Region Zakopane. Tytuł króla strzelców przypadł  Maciejowi Lech /6 bramek/ z IPA Przeworsk. Najlepszym bramkarzem został Marcin Szymański z IPA KPP Jarosław, który świetnie bronił, ale i doskonale strzelał. W meczu o trzecie miejsce bezbłędnie wykonał rzut karny, a chwilę potem wybronił decydującą jedenastkę o trzecie miejsce. Najlepszym zawodnikiem całego turnieju wybrano Marka Szuster z Koszyc.

Patronat honorowy objęli: Komendant Główny Policji, Senator RP Mieczysław Golba, Burmistrz Pruchnika, Starosta Jarosławski oraz Burmistrz Jarosławia. Gośćmi Honorowymi  byli: Prezydent Słowackiej Sekcji IPA Jan Kovalcik oraz Jan Papała – ojciec Marka Papały.    Patronat medialny nad turniejem objął ,,Ekspres Jarosławski”.

Po oficjalnym zakończeniu turnieju zawodnicy spotkali się na kolacji przy grillu

w gospodarstwie agroturystycznym ,,Swoboda” w Hawłowicach.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu turnieju.

Tekst: A. Oleszek

Zdjęcia: Cz. Mendycki