Ipowscy sportowcy wyróżnieni przez Komendanta Głównego Policji - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

Ipowscy sportowcy wyróżnieni przez Komendanta Głównego Policji

25 czerwca br. w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się uroczystość uhonorowania policjantów sportowców, którzy odnieśli sukcesy na sportowych arenach Polski i świata. Wśród laureatów wyróżniona została Barbara Szyrner członek IPA Region Głogów (Dolnośląska Grupa Wojewódzka IPA), której pasją jest triathlon oraz kulturystka Katarzyna Staśkowska z IPA Region Łask (Łódzka Grupa Wojewódzka).

Podczas spotkania nadinsp. dr Jarosław Szymczyk w swoim wystąpieniu podziękował za trud wykładany w treningi oraz godzenie tej szczególnej pasji z codziennymi obowiązkami służbowymi. Słowa wdzięczności skierował także do rodzin i najbliższych sportowców. Przywołał również postać Kingi Kęsik – Szwedy z KPP w Tucholi, mistrzyni Europy i wicemistrzyni świata w fitness sylwetkowym, która po ciężkiej chorobie zmarła na początku tego roku.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m. in. : gospodarz miejsca, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki, Tomasz Kwiecień prezes Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego, Grzegorz Skrzecz pieściarz wagi ciężkiej, polski olimpijczyk, wielokrotny mistrz Polski, Andrzej Supron zapaśnik, mistrz świata i Europy, wicemistrz olimpijski oraz obecny na wielu policyjnych zawodach Andrzej Strejlau, piłkarz i trener.

Za swoje sportowe osiągnięcia otrzymały z rąk Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jarosława Szymczyka  Policyjną Odznakę Sprawności Fizycznej i pamiątkowy ryngraf. 

Gratulujemy dzielnym dziewczynom i życzymy dalszych sukcesów na arenie sportowej jak i w pracy zawodowej .

Zdjęcia Wojciech Kozioł i archiwum Barbara Szyrner/Katarzyna Staśkowska


Tekst A.Klimczak/KWP Łódź

Powrót na górę strony