Przedstawiciele Regionu IPA Nowy Targ na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej 2018 - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

Przedstawiciele Regionu IPA Nowy Targ na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej 2018

Przedstawiciele Regionu IPA Nowy Targ na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej 2018

W dniach 23.06.2018 - 28.06.2018r. przedstawiciele naszego Regionu IPA przebywali w Rosji, aby kibicować reprezentacji Polskich piłkarzy w trakcie meczu z Kolumbią na stadionie Kazań Arena.

Mikołaj i Patryk wylecieli z Warszawy do Moskwy z przesiadką w Rydze. W Moskwie było parę godzin do odjazdu pociągu, więc była chwila na krótkie zwiedzanie miasta:  Teatr Bolszoj i Plac Czerwony. Następnie powrót na dworzec i dalsza podróż pociągiem do Kazania. Jechali co prawda 3 klasą ale i tak było wygodnie i czysto. Podróż trwała 15h. Na dworcu w Kazaniu odebrali Ich zaprzyjaźniony z naszym regionem Andrzej z IPA Kielce oraz Olga Smieshova z MWD Rosji, obecnie pełniącą służbę w Kazaniu. Zabrali Ich do mieszkania Olgi gdzie po śniadaniu pojechali na festiwal tatarski "Sabantuj". Na festiwalu można było spróbować tradycyjnych wyrobów tatarskich, pooglądać ich tańce, tradycyjne zapasy i posłuchać  muzyki Tatarstanu. Po festiwalu Mikołaj i Patryk pojechali zameldować się do hostelu i zobaczyć Kazań. W centrum miasta było pełno Kolumbijczyków i praktycznie zero polaków. Następnego dnia był mecz. Atmosfera w trakcie meczu, pomimo nie najlepszej gry naszej reprezentacji, wspaniała. Miejsca się w strefie kibica pozwoliły Im we wspaniałej atmosferze  zintegrować się z Rosjanami i Latynosami. We wtorek Olga zabrała Mikołaja i Patryka do miasta Innopolis. Jest to najmniejsze miasto w Rosji z 96 mieszkańcami. Powstało w roku 2014 jako park technologiczny. Odwiedzili tamtejszy ratusz, a potem Olga odwiozła przedstawicieli naszego regionu IPA na dworzec i .... powrót pociągiem znowu do Moskwy skąd był lot do Budapesztu.
Z racji tego, że do Moskwy przyjechali rano, a wylot był o 23,00 to było dużo czasu na zwiedzanie. Tym razem odwiedzili Rosyjską Dumę, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Kreml, Sobór Chrystusa Zbawiciela, Patriarsze Prudy, a także była chwila na przejażdżkę moskiewskim metrem, gdzie duże wrażenie zrobił wystrój stacji. Potem powrót na lotnisko, przelot do Budapesztu, a do kraju powrót autobusem.
Składamy podziękowania za pomoc w przygotowaniu i realizacji krótkiego, ale pięknego pobytu w Kazaniu naszych przedstawicieli: Andrzeju oraz Olgo - DZIĘKUJEMY !!

 

tekst: M. Kacprzak, M. Kapołka
fot: M. Kacprzak

Powrót na górę strony