BEZPŁATNY PRZEGLĄD TWOJEGO AUTA - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

BEZPŁATNY PRZEGLĄD TWOJEGO AUTA

17.06.2018r. odbyła się kolejna akcja mająca celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Wiosenna edycja Akcji Bezpłatne Przeglądy zorganizowana przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji Region Nowy Targ i tym razem cieszyła się zainteresowaniem kierowców. Kontrolę pojazdów przeprowadzali diagności z firmy AutoExpert w Nowym Targu, oraz z Auto Centrum BIELA z Rogoźnika Do akcji dołączyła kolejna stacja kontroli pojazdów – Stacja Kontroli Pojazdów z Rabki Zdroju.

W trakcie akcji poddano kontroli w pojazdach podstawowe układy: zawieszenia, hamulcowe, chłodzenia, kierownicze, a także stan ogumienia, wycieraczek, napięcia w instalacji i ładowania, stanu oświetlenia, oraz oleju silnikowego. Są to podstawowe czynności przy obsłudze pojazdów, jednak, na co dzień kierowcy często o tym zapominają, a poziom zużycia podzespołów w pojazdach ma olbrzymi wpływ nie tylko na komfort jazdy, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo.

Nie było to obowiązkowe, coroczne badanie techniczne wbijane do dowodu rejestracyjnego.
 

Kolejna akcja Bezpłatne Przeglądy będzie realizowana jesienią. Już teraz zapraszamy użytkowników pojazdów…
Składamy podziękowania członkom naszego Regionu: Leszkom, oraz Tomkowi, za pomoc w zrealizowaniu kolejnej akcji  "Przeglądy"
Patronat nad akcją objął Tygodnik Podhalański oraz Podhale24

 

Fot.:  L. Sięka, L. Szwarkowski, T. Kijak

Tekst:  M. Kapołka

Powrót na górę strony