Dolnośląscy członkowie IPA Międzynarodowymi Mistrzami Polski w tenisie stołowym - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

Dolnośląscy członkowie IPA Międzynarodowymi Mistrzami Polski w tenisie stołowym

14 drużyn stanęło do rywalizacji w Otwartych Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Policji IPA w tenisie stołowym, które odbyły się w miniony weekend w Radomiu. Tytuł mistrzowski wywalczyła reprezentacja Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji z Wrocławia w skład, której weszli funkcjonariusze z Polkowic, Lubania oraz Wrocławia.

Wśród rywalizujących zespołów znalazły nie tylko drużyny złożone z polskich policjantów, ale również reprezentacje wojska, straży pożarnej, lasów państwowych oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji z Cypru.

Przemysław Rybikowski IPA Głogów wraz z i Dariuszem Butrymem IPA Lubań oraz Sławomirem Stodolnym IPA Wrocław zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej. Dolnoślązacy, mimo że w fazie grupowej musieli uznać wyższość kolegów z garnizonu kujawsko-pomorskiego, przegrywając nieznacznie 3:2, to i tak wyszli z grupy, by w następnych grach pokonać policyjne reprezentacje z Radomia 3:0 i Nowego Sącza 3:1. W wielkim finale dolnośląscy policjanci zrewanżowali się funkcjonariuszom z województwa kujawsko-pomorskiego, zwyciężając 3:1 i zdobywając tytuł Międzynarodowych Mistrzów Polski w tenisie stołowym.

Organizatorem turnieju było Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Radom oraz Integracyjny Klub Tenisa Stołowego „Broń” Radom.

 

 

Tekst P.Rybikowski

Zdjęcia P.Rybikowski

Powrót na górę strony