III Międzynarodowe Zawody patroli Konnych - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

III Międzynarodowe Zawody patroli Konnych

9 września 2018 na terenie Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych Partynice odbyły się „III Międzynarodowe Zawody patroli Konnych o Buńczuk Komendanta Straży Miejskiej Wrocławia”.

Wśród uczestników byli przedstawiciele służby mundurowych Polskiej Policji z Warszawy, Tomaszowa Mazowieckiego, Poznania, Rzeszowa, Straży Miejskiej z Łodzi i Wrocławia oraz Miejskiej Policji z Pragi.  Piękna pogoda zgromadziła na wrocławskich partynicach kilkaset osób. Rywalizacja rozpoczęła się od sprawdzenia umiejętności współdziałania dwuosobowego patrolu konnego, który musiał zmierzyć  się z pokonaniem przeszkód terenowych, odbiciem radiowozu od  demonstrantów oraz konwojowaniem osoby zatrzymanej. Druga część zawodów poświęcona była zweryfikowaniu indywidualnych umiejętności zarówno konia jak i jeźdźca.

            Najlepszym jeźdźcem okazał się być Michał Zastawny z Referatu Patroli Konnych Straży Miejskiej Wrocławia. W konkurencji par patrolowych wygrały Katarzyna Wieczorek i Beata Denis z Sekcji Konnej i Przewodników Psów Służbowych Wydziału Wywiadowczo Patrolowego Komendy Stołecznej Policji w Warszawie, którym nagrody wręczyły policjantki z Irlandii przebywające na dolnymśląsku w ramach międzynarodowej wymiany policjantów IPA.   Najlepszy w  gonitwie służb mundurowych został Sławomir Sulgostowski z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim. Pamiątkowy grawerton ufundowany przez Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu wręczył mł.insp. Ryszard Piotrowski – Naczelnik Wydziału dw. z Cyberprzestępczością. Dla najlepszego patrolu międzynarodowego nagrodę wręczyli przedstawiciele Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji – podkom. Bartłomiej Majchrzak i asp.szt. Artur Klimczak. 

            Uczestnicy zawodów wraz z policjantkami z Irlandii, przedstawicielami grup rekonstrukcyjnych,  a także  Wojskowej Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych  dzień wcześniej wzięli udział w „Korowodzie Nadziei” – uroczystej paradzie ulicami miasta Wrocławia. Głównym celem przedsięwzięcia było wsparcie Fundacji „ Na Ratunek ”, która pomaga dzieciom z chorobą nowotworową. Po przejściu do  wrocławskiego Rynku nastąpiła część artystyczna imprezy  w tym m.in. występy dziecięcych zespołów artystycznych.     

 

Autor tekstu:
Bartłomiej Majchrzak
Autor zdjęć:
Artur Klimczak

Powrót na górę strony