IV MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ PIŁKARSKI O PUCHAR PRZEWODNICZĄCEGO REGIONU IPA ZAKOPANE - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

IV MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ PIŁKARSKI O PUCHAR PRZEWODNICZĄCEGO REGIONU IPA ZAKOPANE

Data publikacji 01.10.2018

08 września 2018 roku po raz czwarty Region IPA Zakopane wraz ze Stowarzyszeniem Emerytów i Rencistów Policyjnych Koło w Zakopanem zorganizował na boisku „Orlik” przy Zespole Szkół w Kościelisku turniej piłkarski o Puchar Przewodniczącego Regionu .

Udział w turnieju oprócz gospodarzy wzięło  5  zaproszonych  drużyn IPA  z Regionów:

Poprad ( Słowacja )
Nowy Sącz
Nowy Targ
Kalwaria Zebrzydowska
Przeworsk

Po raz pierwszy na turniej przybyła drużyna IPA Przeworsk pod kierownictwem Przewodniczącego Andrzeja Oleszek.

Zgodnie z przyjętym regulaminem w drodze losowania uczestników podzielono na dwie grupy . W grupie „A” zagrały drużyny  z Nowego Sącza , Nowego Targu  i Zakopanego.

W Grupie „B” grał Poprad , Przeworsk i Kalwaria Zebrzydowska.

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonali Z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Zakopanem nadkom. Janusz Gawlas i Przewodniczący Regionu IPA Zakopane Edward Kwak, którzy witając piłkarzy życzyli sportowej rywalizacji w duchu fair-play. Zawody sędziował Jerzy  Drabik , sekretarzem turnieju był Jan Szymański.

Drużyny grały systemem „każdy z każdym” . Zwycięscy grup Poprad i Nowy Sącz zagrali o pierwsze miejsce . Finałowy mecz zakończył się bezbramkowym wynikiem , o zdobyciu Pucharu przez piłkarzy z Popradu zadecydowały rzuty karne 5 : 4 . Kolejne miejsca zajęły drużyny :

IPA Przeworsk
IPA Nowy Targ
IPA Zakopane
IPA Kalwaria Zebrzydowska

Królem strzelców został Mateusz Orzechowski ( 4 gole ) z IPA Nowy Sącz,  a za najlepszego bramkarza uznany został Mateusz Czeluśniak z IPA Zakopane, który popisał się obroną wielu strzałów na miarę bramkarza reprezentacji  Polski Łukasza Fabiańskiego.

Mecze rozgrywano przy ładnej pogodzie a piłkarze i kibice zgromadzeni na „Orliku” mogli podziwiać wspaniała panoramę Tatr. Jedynie finałowy mecz rozegrany został w strugach ulewnego deszczu.

Po zakończeniu zawodów organizatorzy zaprosili wszystkich na integracyjnego grilla do O.W. „Leśnik” w Jaszczurówce gdzie ogłoszono oficjalne wyniki i wręczono puchary i pamiątkowe dyplomy .

Wręczenia nagród dokonali  nadkom. Janusz Gawlas, Sekretarz MGW IPA Wojciech Franczak  i Edward Kwak.

Na grillu obecni byli również członkowie SEiRP, którzy zeszli z gór po zakończonej wycieczce do Doliny  Strążyskiej , na Sarnią Skałę i Kalatówki.

W „posiadach” przy ognisku uczestniczył rodowity góral Władysław Mrowca Piekarz , który śpiewem i dowcipami uatrakcyjnił przebieg spotkania .

Po zakończeniu części oficjalnej  „zespół kulinarny”  Wiesia Szymańska , Bożena Kaszczuk , Marysia Marciniak , Jasiu Bryniarski i Staszek Dańko zaserwowali przepyszne potrawy regionalne i nalewki przy których wymieniliśmy wrażenia    z odbytych imprez .

Organizatorzy dziękują sponsorom Staroście Tatrzańskiemu, Burmistrzowi Zakopanego i Wójtowi Gminy Kościelisko za wsparcie  organizacji turnieju.

 

Opracował : Jan Szymański

Foto : Robert Trychta

Powrót na górę strony