Międzynarodowe Mistrzostwa Służb Mundurowych w piłce nożnej halowej Holandia 2018 - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

Międzynarodowe Mistrzostwa Służb Mundurowych w piłce nożnej halowej Holandia 2018

W dniach 8 do 12 października policjanci - członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji Region w Nowym Targu brali udział w 36th World Police Indor Soccer Tourbament w Holandii. Są to Międzynarodowe Mistrzostwa Służb Mundurowych w piłce nożnej halowej. W tym roku w rywalizacji wzięły udział 202 drużyny liczące razem ponad 2 tyś osób!!

Drużyna piłkarska, w której składzie byli policjanci z KPP Nowy Targ, oraz KPP Myślenice Mistrzostwa rozpoczęła bardzo uroczyście: od parady wszystkich drużyn podzielonych na państwa, z których przyjechały. Polskę reprezentowało 6 drużyn.

         Następnego dnia odbyły się pierwsze mecze fazy grupowej wśród drużyn podzielonych na 4 kategorie, Kobiety, Mężczyźni, 35+ oraz 45+. Nowotarska drużyna startowała w kategorii mężczyzn i zaprezentowała się godnie na arenie międzynarodowej, zaciekle walcząc o każdy centymetr boiska i każdą piłkę. Ostatecznie zajmując 5 miejsce na 8 drużyn w grupie tracąc w 7 meczach zaledwie 5 bramek. W Fazie grupowej drużyna IPA Nowy Targ zmierzyli się z drużynami z Niemiec, Belgii, Rumuni, Ukrainy, Francji oraz egzotycznego Rhode Island.   
W przerwie nasi zawodnicy zwiedzili Amsterdam a tam między innymi stare miasto i stadion legendarnego Ajaxu a także Holenderskie miasteczko Groenlo gdzie odbywał się turniej.

 

         Cała drużyna oraz zarząd IPA Nowy Targ pragną podziękować Firmie  "Blachotrapez", "Wojas S.A. , "Serowy Świat" Stanisława Figury oraz FHU Hurt - Detal Łukasz Rubiś, bez których udział w tak dużej imprezie byłby nie możliwy.

 

 

tekst: D. Babiak
fot: D. Babiak

Powrót na górę strony