Akcja krwiodawstwa w Regionie IPA Chełm - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

Akcja krwiodawstwa w Regionie IPA Chełm

Krew to jeden z podstawowych płynów ustrojowych w organizmie człowieka. Mimo ogromnych postępów, jakie czyni w ostatnich latach medycyna, nie udało się wynaleźć preparatu sztucznie wytwarzanego, który mógłby w pełni zastąpić ten życiodajny płyn. Współczesna opieka medyczna nie jest w stanie obejść się bez ważnych partnerów – krwiodawców, którzy są jedynym źródłem zaopatrzenia w ten niezastąpiony lek.

 

W dniu 29 października 2018 roku, w Placówce Straży Granicznej w Hrubieszowie odbyła się Mundurowa Akcja Poboru Krwi. Organizatorem był Mundurowy Klub Honorowych Dawców Krwi im. 27 Wołyńskiej Dywizji Armii Krajowej działający przy Regionie IPA Chełm Lubelskiej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji (IPA).

Udział w akcji wzięło 33 krwiodawców, którymi byli funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, Służby Więziennej, Państwowej Straży Pożarnej oraz mieszkańcy miasta Hrubieszów. Łącznie oddano 14850 ml bezcennego leku jakim jest krew.

Oddana przez funkcjonariuszy krew została przekazana dla synka naszej koleżanki pracującej na co dzień w Komendzie Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej. 

 

Dziękujęmy wszystkim za odzew i udział w akcji!

 

Pamiętamy, że oddając krew ratujemy ludzkie życie!

 

Tekst/zdjęcia: Konrad Pawłoś

Powrót na górę strony