Wywalczył trzy medale na mistrzostwach w pływaniu - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

Wywalczył trzy medale na mistrzostwach w pływaniu

W sobotę 24.11.2018 r. na krytej pływalni Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Pływaniu, objęte honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji.

Zawody rozegrano w 4 kategoriach wiekowych w 21 konkurencjach na dystansach 50 i 100 m stylem dowolnym, motylkowym, grzbietowym i klasycznym oraz 200 m dowolnym – kobiet i 400 m dowolnym – mężczyzn.

W mistrzostwach udział wzięło blisko 150 zawodników z całej Polski. Oprócz licznie reprezentowanych drużyn Policji i Straży Pożarnej w zawodach uczestniczyli również funkcjonariusze Straży Granicznej, CBŚ, Straży Miejskich oraz żołnierze niektórych Jednostek Wojskowych w tym Żandarmerii Wojskowej.

Wśród zwycięzców znalazł się przedstawiciel Dolnośląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA - funkcjonariusz Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki SG w Kłodzku, mjr SG Dariusz Matusiak, który zdobył podczas zawodów złoty medal na dystansie 100 m stylem grzbietowym oraz dwa srebrne medale na dystansach 50 m stylem motylkowym i 400 metrów stylem dowolnym. Zwycięzcy otrzymali z rąk organizatorów medale oraz dyplomy.

Powrót na górę strony