Spotkanie z IPA Wołyń (Ukraina) - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

Spotkanie z IPA Wołyń (Ukraina)

11 maja 2019 roku, w zaprzyjaźnionej „Oberży” w Chełmie, odbyło się spotkanie Prezydium Lubelskiej Grupy Wojewódzkiej IPA oraz przedstawicieli Regionów z terenu działania LGW z kolegami z IPA Wołyń (Ukraina). Była to rewizyta kolegów z Ukrainy, gdyż we wrześniu ubiegłego roku podobne spotkanie odbyło się na ich terenie, w miejscowości Szack. Do Chełma przyjechało 19 członków IPA Wołyń, zarówno czynnych policjantów jak i emerytów policji, natomiast ze strony LGW IPA przybyli koledzy z Regionu IPA Lublin, Chełm, Zamość i Włodawa oraz Prezes i Skarbnik LGW IPA.

 

            Spotkanie rozpoczęło się od oficjalnej uroczystości, podczas której Wiceprezydent SP IPA – kol. Piotr Wójcik – w imieniu Krajowego Zarządu SP IPA wręczył kol. Aleksandrowi Czujko (Prezesowi IPA Wołyń) najwyższe wyróżnienie Sekcji Polskiej IPA tj.: medal „Za zasługi dla SP IPA”. Medal ten – na wniosek Regionu IPA Chełm - został przyznany kol. Aleksandrowi na ostatnim posiedzeniu KZ SP IPA w Świnoujściu, za szczególne zasługi związane z wieloletnią współpracą pomiędzy IPA Wołyń i IPA Lublin.

            Kol. A. Czujko chcąc się zrewanżować za to wyróżnienie, udekorował okolicznościowym medalem Sekcji IPA Ukraina, kol. Grzegorza Pieczykolana z Regionu IPA Chełm (za dotychczasową współpracę pomiędzy przygranicznymi Regionami IPA).

            Po zakończeniu części oficjalnej i wykonaniu pamiątkowej fotografii rozpoczęła się część nieoficjalna, podczas której właściciel lokalu ugościł nas wspaniałymi wyrobami z grilla. Spotkanie trwało do białego rana i zakończyło się nawiązaniem wielu nowych kontaktów pomiędzy naszymi zaprzyjaźnionymi Regionami.

            Szczególne podziękowania należą się kol. Grzegorzowi Worlickiemu (Przewodniczącemu Regionu IPA Chełm), za profesjonalne przygotowanie tego spotkania.

 

Tekst: Piotr Wójcik

Zdjęcia: Adam Mateńko

Powrót na górę strony