WYCIECZKA DO WARSZAWY - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

WYCIECZKA DO WARSZAWY

W dniach 24 – 26 maja 2019 roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji Region IPA Zakopane wspólnie z Stowarzyszeniem Emerytów i Rencistów Policyjnych Koło w Zakopanem zorganizowało wycieczkę do Warszawy.

W wycieczce uczestniczyło 23 członków IPA Regionu Zakopane i Nowego Targu oraz emeryci  z Zakopanego i Popradu. Punktualnie o godz. 6.00 wyjechaliśmy z pod KPP Zakopane, dzięki temu już o godz. 13 byliśmy  w Warszawie. W związku z happeningiem zorganizowanym przez młodzież na Rondzie Geullea     w Warszawie ostatni odcinek trasy do Muzeum Wojska Polskiego musieliśmy pokonać pieszo. Po zwiedzeniu Muzeum Wojska Polskiego, również piechotką przez most Poniatowskiego udaliśmy się na 2 godz. zwiedzanie Stadionu Narodowego.

Po tej atrakcji przejazd do hotelu Centrum Szkoleniowo – Konferencyjnego w Raszynie – Falenty. Po „wypasionej” obiadokolacji był już czas wolny na spotkania w „podgrupach” lub ewentualny odpoczynek w saunie, jacuzzi i na basenie , gdyż w  takie atrakcje nasz hotel był wyposażane.

W sobotę po obwitym śniadaniu i dobrej kawie czas na drugi dzień zwiedzania. Już do hotelu przyjechała nasza przewodniczka  Pani Monika , która w drodze do na Stare Miasto opowiadała mam o historii Warszawy. Po dotarciu do centrum  rozpoczęło się zwiedzanie – Starego Miasta , Placu Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza , Krakowskiego Przedmieścia i  Zamku Królewskiego.

Następnie przyszedł czas na Łazienki. Zaczęliśmy od Belwederu następnie pomnik Józefa Piłsudskiego,  pomnik Chopina, spacer przez całe Łazienki.

O godz. 16.30 rozpoczęło się zwiedzanie Zamku w Wilanowie wraz z ogrodami. Jak wykazał krokomierz Jurka do tej pory uczestnicy wycieczki przeszli już 12 km. Po Wilanowie szybki powrót do hotelu na obiadokolację. O godz. 20.00 wyjazd na dalsze zwiedzanie – taras widokowy na XXX piętrze Pałacu Kultury i Nauki z nocną panoramą Warszawy i wizyta w Centrum Handlowym „Złote Tarasy”.

Powrót do hotelu  około godz. 23 . W niedzielę po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Muzeum Powstania Warszawskiego. O godz. 12.00 wyjechaliśmy w drogę powrotną do Zakopanego. W związku z tym, że uczestnicy wycieczki byli bardzo zdyscyplinowani i punktualni  organizator zaprosił wszystkich na obiad w Książu Wielkim do restauracji „Zameczek” .

Powrót do Zakopanego o godz. 19.00, aby każdy mógł spełnić obywatelski obowiązek z zagłosować w Wyborach do Parlamentu Europejskiego.

 

Tekst i foto:

Edward Kwak

   

Powrót na górę strony