IPA Kętrzyn w Grunbergu - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

IPA Kętrzyn w Grunbergu

Data publikacji 25.10.2012

Delegacja z Regionu IPA Kętrzyn z Warmińsko-Mazurskiej Grupy Wojewódzkiej Sekcji Polskiej IPA działającego przy KPP w Kętrzynie przebywała z wizytą w miejscowości Grunberg w Niemczech biorąc udział w corocznych obchodach święta GALLUSMARKT.

W skład siedmioosobowej delegacji weszło trzech przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie tj. Adam Ostrowski , Krzysztof Tylicki i Andrzej Żyżyk oraz czterech funkcjonariuszy Straży Granicznej w Kętrzynie tj. Jan Szczerba, Andrzej Jankowski, Mirosław Sobieszuk i Krzysztof Paluch. Zostaliśmy zaproszeni przez naszych niemieckich kolegów i poza delegacją z naszego kraju były delegacje policjantów z USA, Wielkiej Brytanii i Belgi.

W ciągu tych pięciu dni spędziliśmy cudowne chwile, wymieniliśmy doświadczenia z kolegami z innych państw, zawarliśmy nowe znajomości jak i poznaliśmy kulturę miejscowej ludności. Cały czas byliśmy otoczeni wspaniałą opieką przez Piotra Rutkowskiego, Klausa Schmidt, Petera Kramer, Simone Eichler i Darjonę Schmidt, którym należą się szczególne podziękowania.


Oficjalne zakończenie naszego pobytu miało miejsce w restauracji Runde Ecken Karla-Otto Bingmann zaprzyjaźnionego z policjantami z całego świata.


Prezes Warmińsko-Mazurskiej GW
Adam Ostrowski


 

  • IPA Kętrzyn w Grunbergu
Powrót na górę strony