Dzień Dziecka z IPA Poznań - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

Dzień Dziecka z IPA Poznań

1 czerwca br. na terenie Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu, odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka, którego jednym z współorganizatorów był Region IPA Poznań. Słoneczna pogoda i liczne atrakcje przyciągnęły na rodzinny piknik wielu pracowników i funkcjonariuszy Wielkopolskiej Policji z dziećmi.

Na naszych milusińskich, które tego dnia przyszły z rodzicami świętować swój dzień, czekała moc atrakcji. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na najmłodszych czekały stanowiska prewencyjne, na których mogły sprawdzić swoją wiedzę o bezpieczeństwie, pokolorować obrazki, spróbować waty cukrowej i lodów. Dla każdego uczestnika gier i zabaw przewidziany był upominek.

Z bliska można było zobaczyć sprzęt i pojazdy, które na co dzień są wykorzystywane w pracy policjantów, strażaków i wojska. Można był wsiąść za kierownicę radiowozu, quada, motoru, wozu strażackiego, policyjnej armatki wodnej i choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant i strażak. Chętni przymierzali również mundury i inne elementy wyposażenia prezentowane na stoisku IPA, gdzie każdy choć na chwilę mógł zostać policjantem z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch, Węgier a nawet dalekiej Brazylii . Miłośnicy militariów mogli wziąć do ręki pistolety, strzelby i  wspiąć się do wozu bojowego Rosomak. Nad całością imprezy latał policyjny dron, który filmował całość zabaw.

Podczas Dnia Dziecka swoje umiejętności zaprezentowali funkcjonariusze Grupy Realizacyjnej i Plutonu Przewodników psów służbowych z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu. Pierwsi pokazali jak szybko i sprawnie zatrzymuje się groźnych przestępców. Natomiast przewodnicy zademonstrowali do czego są zdolni ich czworonożni przyjaciele i dlaczego lepiej od razu podporządkować się ich poleceniom. Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w pełnym rynsztunku bojowym pokazali jak wygląda policyjna musztra. Na zakończenie pokazu wyjechał policyjny Tajfun z armatką i kurtynami wodnymi, wywołując ogromny entuzjazm wśród dzieci, które natychmiast skorzystały z możliwości ochłody. Wszystkie pokazy bardzo podobały się uczestnikom festynu, a ich wyrazem były oklaski dla policjantów.

Witold Drzażdżyński

IPA Poznań

Powrót na górę strony