SUKCES PRZEDSTAWICIELA IPA NOWY TARG W WYCISKANIU SZTANGI - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

SUKCES PRZEDSTAWICIELA IPA NOWY TARG W WYCISKANIU SZTANGI

W dniach 24-26.05.2019r. członkowie IPA Region Nowy Targ kom. Stanisław Gąsienica Samek z KPP Nowy Targ oraz sierż. sztab Dawidem Rapta z KPP Zakopane wzięli udział w Mistrzostwach Świata Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc. Wraz z nimi udział w zawodach wziął sierż. sztab. Paweł Kubacki, który, na co dzień pełni służbę w Wydziale Konwojowym Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

 Organizatorem I Mistrzostw było Stowarzyszenie Sportowe METRO - FLEX Wrocław wraz z Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych we Wrocławiu im. gen. Jakuba Jasińskiego.

Wspólnie z wspólnie z Dawidem oraz z Pawłem zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej !! Dodatkowo Stanisław swoim wynikiem zajął 3 miejsce w kategorii wagowej do 90kg !! 
Ponadto Stanisław wygrał klasyfikację dla najlepszego zawodnika zrzeszonego w International Police Assocation !!  

 

Stanisław, Paweł oraz Dawid wchodzili w skład drużyny Komendy Głównej Policji. W zawodach drużynowych udział wzięło około 190 zawodników. Drużyna KGP zajęła I miejsce i została najsilniejszą drużyną pokonując m.in. reprezentantów Wojska Polskiego, SOP-u oraz stacjonujących w Polsce żołnierzy US Army.

, w których zajął pierwsze miejsce w kat. wag do 97 kg oraz zwyciężył w klasyfikacji „wszechwag” zostając najlepszym zawodnikiem turnieju.

Staszek obecnie szykuje się do Pucharu Polski, który odbędzie się w dniach 21-23 kwietnia w Kielcach. Zawody są jednocześnie turniejem umożliwiającym udział w sierpniowych Mistrzostwach  Europy w Finlandii i stanowią docelową imprezę na jaką przygotowuje się w tym roku. W planach na ten rok jest jeszcze udział w majowym Pucharze Polski Służb Mundurowych oraz Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych, które odbędą się pod koniec roku. Staszek rozważa również udział w Światowych Igrzyskach Służb Mundurowych, World Police and Fire Gamesktóre tym razem odbędą się w Los Angeles jednak udział w tej imprezie uzależniony jest od pozyskania odpowiednich środków finansowych.

Stanisław  w  Policji służy od 15 lat. Obecnie na stanowisku Zastępca Naczelnika Wydziału d/w z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Powiatowej w Nowym Targu.
Należy do klubu  „Wiking Starachowice”. Jest członkiem Polskiego Związku Kulturystki Fitness i Trójboju Siłowego (jedyny w Polsce oficjalny związek zrzeszający zawodników tej dyscypliny zarejestrowany w Ministerstwie Sportu i Turystyki, który ma prawo powoływania zawodników do kadry narodowej wystawianej na mistrzostwa Europy i Świata w IPF i EPF)

Największe osiągnięcia:

2001r – Mistrzostwo Polski Juniorów Młodszych w kat. 75 kg , II miejsce w kat. OPEN juniorów młodszych – Kamienna Góra 
2002r - Mistrzostwo Polski Juniorów Młodszych, kat 75 kg – Jastarnia - Mistrzostwo Polski Juniorów kat. 75 kg - Jastarnia 
2003r - Mistrzostwo Polski Juniorów Młodszych kat 75kg – Ryki Mistrzostwo Polski Juniorów kat 75kg – Ryki II miejsce Mistrzostw Polski MSWiA w kat. 75kg - Szczytno 
2004r – II Miejsce Mistrzostwa Polski Juniorów kat. 75kg – Warszawa III Miejsce Mistrzostw Polski kat. 75kg – Pułtusk 
2005r - Mistrzostwo Polski MSWiA kat. 75kg -Szczytno 
2006r – II Miejsce Mistrzostw Polski Juniorów kat. 82,5kg – Kielce Mistrzostwo Polski kat 82,5kg - Puławy Puchar Polski III miejsce Mistrzostwo Polski MSWiA kat 82,5kg –Szczytno Najlepszy Zawodnik MSWiA -Szczytno 
2007r - III Miejsce Mistrzostw Polski kat 82,5 – Radom Mistrzostw Polski MSWiA kat. 82,5 kg - Szczytno 
2008r – III Miejsce Mistrzostw Polski MSWiA kat 82,5 – Szczytno 
2009r – II Miejsce Mistrzostw Polski kat. 82,5 kg – Miętne Mistrzostwo Polski MSWiA kat 82,5 kg - Szczytno 
2010 – II Miejsce Puchar Polski 
2012 – III Miejsce Puchar Polski II Miejsce Mistrzostw Polski kat. 82,5kg – Kielce III Miejsce Mistrzostw Polski MSWiA kat 83kg - Szczytno 
2013r – II Miejsce Mistrzostw Polski MSWiA kat 93kg –Szczytno II Miejsce Pucharu Polski – Tarnobrzeg Mistrzostwo Polski kat 93kg – Przylesie 
2015r - III Miejsce Puchar Polski - Kielce II – miejsce Puchar KWP w Krakowie kat. Open
2016r - I miejsce Puchar Polski kat wag. do 93kg(KIELCE) III miejsce Mistrzostwa Polski kat. wag. do 93kg(KNURÓW)
Obecny wynik 215kg !!!

                               

 

Przekazano dla IPA Nowy Targ

Tekst i fot: Staszek Gąsienica Samek

Powrót na górę strony