SZKOLENIE STRZELECKIE REGIOU KIELCE - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

SZKOLENIE STRZELECKIE REGIOU KIELCE

W piątek, 7 czerwca 2019 roku na Strzelnicy PZŁ w Starachowicach odbyło się szkolenie z zakresu budowy i rodzajów broni myśliwskiej, używanej amunicji oraz obowiązujących przepisów dotyczących posiadania , przechowywania i obchodzenia się z bronią myśliwską, na które członkowie Regionu Kielce ŚGW IPA zaproszeni zostali przez kolegów z Polskiego Związku Łowieckiego Koło „ISKRA 12”.

Spotkanie to było okazja do rozwinięcia umiejętności strzeleckich oraz poznania specyfiki posługiwania  się bronią myśliwską.

Nie bez znaczenia była rywalizacja sportowa. Po części teoretycznej i strzelaniu szkoleniowym przeprowadzono zawody strzeleckie w trzech konkurencjach. 

Po dość wyrównanych zmaganiach wyłoniono najskuteczniejszych strzelców.

 

  1. W strzelaniu do „rzutków” najlepszym okazał się 

kol. Grzegorz Radzimirski.

  1. W strzelaniu do „zająca w przebiegu” prym wiedli  ex aequo

kol. Wiesław Pióro i kol. Robert Literacki,

  1. W strzelaniu z karabinu centralnego zapłonu na 100 metrów  zwycięzcą był

kol. Karol Sochański.

Gratulujemy umiejętności!!!!

Przewodniczący Regionu Kielce kol. Artur Niedbała wyróżnił  najlepszych pucharami.  Po emocjach  wszyscy uczestnicy spotkali się przy wspólnym grillu. Serdecznie dziękujemy członkom koła „ISKRA 12” za możliwość doskonalenia wiedzy
i  umiejętności w zakresie posługiwania się bronią , a w szczególność Leszkowi i Michałowi oraz Kamilowi „Servo Per Amikeco”- przyjaciele.

 

Tekst- R. Literacki

Foto- A. Niedbała

Powrót na górę strony