POLICJANCI Z OŚMIU KRAJÓW Z WIZYTĄ W NOWYM SĄCZU - Aktualności - IPA Polska

Aktualności

POLICJANCI Z OŚMIU KRAJÓW Z WIZYTĄ W NOWYM SĄCZU

W związku z uroczystymi obchodami 100. rocznicy powołania Policji Państwowej oraz 20-leciem istnienia Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, na Sądecczyznę przybyli przedstawiciele Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji (IPA) z ośmiu europejskich krajów. Naszymi gośćmi byli funkcjonariusze z Czech, Chorwacji, Czarnogóry, Litwy, Łotwy, Serbii, Słowacji i Węgier. Spotkanie w międzynarodowym gronie było również okazją do wymiany doświadczeń, zwiedzenia komendy, a także poznania Nowego Sącza.

W czwartek, 18 lipca 2019 roku delegacje IPA wzięły udział w mszy świętej, przemarszu ulicami miasta oraz uroczystej zbiórce w MCK Sokół z okazji Święta Policji w Nowym Sączu. Następnego dnia zagraniczni goście przybyli do siedziby sądeckiej komendy Policji, gdzie spotkali się z Komendantem Miejskim Policji w Nowym Sączu - insp. Jarosławem Tokarczykiem oraz jego I Zastępcą - nadkom. Tomaszem Florkiem.

Wizyta w sądeckiej komendzie była okazją do rozmów i wymiany doświadczeń związanych ze służbą w Policji. Goście poznali m.in. historię budowy komendy, zobaczyli sprzęt i tabor, jakim dysponuje jednostka. W trakcie spotkania wymieniano się doświadczeniami w zakresie spraw zawodowych m.in. dotyczącymi przestępczości, liczebności policjantów, ich zadań oraz wyposażenia i warunków pełnienia służby.

Na pamiątkę spotkania w sądeckiej jednostce goście otrzymali m.in. okolicznościowe albumy wydane z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej i 20-lecia istnienia Komedy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz obejrzeli wystawę historyczną poświęconą tym jubileuszom.

Ponadto nasi goście, spotkali się z Prezydentem Miasta Nowy Sącz – Ludomirem Handzlem a także zwiedzili znaną w całej Europie firmę NEWAG S.A.

W ostatnim dniu pobytu wzięli udział w tradycyjnym pikniku organizowanym na zakończenie Dni Przyjaźni, które już po raz 15 , były organizowane przez nasz region.

Bardzo ważnym elementem włączenia się tutejszego regionu IPA w obchody 100 lecia powstania Policji Państwowej oraz jubileuszu 20 lecia KMP w Nowym Sączu, było przekazanie na ręce Pana insp. Jarosława Tokarczyka – Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu, sprzętu w postaci elektromechanicznego alkomatu oraz dwóch przenośnych zestawów pierwszej pomocy, które będą wykorzystywane przez policjantów naszej jednostki.

 

 

Tekst i zdjęcia:

Zespół ds. Komunikacji Społecznej

Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz Elżbieta Gargula

Powrót na górę strony